Ukraine

НАБУ працює: детективи провели масштабні обшуки в персонального банкіра Порошенка

НАБУ працює: детективи провели масштабні обшуки в персонального банкіра Порошенка

НАБУ працює: детективи провели масштабні обшуки в персонального банкіра Порошенка

У п’ятницю, 19 липня 2019 року , Національне антикорупційне бюро розпочало проведення слідчих дій у центральному офісі компанії ICU.

Відомо, що причинами проведення обшуків є відкриті кримінальні провадження за фактом шахрайських дій колишніх та нині діючих топ-менеджерів компанії ICU – Валерії Гонтаревої та Макара Пасенюка, які одночасно були приватними фінансовими представниками-радниками Петра Порошенка.

За інформацією, отриманою з джерел, близьких до правоохоронних органів, на даний момент детективів може цікавити розслідування багатомільйонних схем збагачення близького оточення колишнього президента Порошенка на формулі "Роттердам плюс", шахрайські дії в процесі реструктуризації агрохолдингу "Мрія", а також фінансові махінації та зловживання під час націоналізації "Приватбанку".

Раніше журналісти-розслідувачі вже звертали увагу правоохоронців на те, що Валерія Гонтарева, використовуючи службове становище на посаді голови НБУ, здійснювала тиск на "нелояльні" до Петра Порошенка банки та підприємства, фактично позбавляючи їх рефінансування. Макар Пасенюк був персональним банкіром Порошенка, відповідальним за його офшорні рахунки й управління тіньовими активами колишнього президента.

Проте, незважаючи на численні повідомлення в ЗМІ та наявну доказову базу, лише зараз НАБУ "відважилося" на проведення слідчих дій в рамках згаданих кримінальних проваджень.

Нагадаємо, що в п'ятницю, 19 липня, НАБУ також проводило обшуки в корпорації "Богдан" та клубі "5 елемент", які теж належать екс-президенту України Петру Порошенку та його соратнику, кандидату у народні депутати Ігорю Кононенку.

Football news:

Alaves Garitano dismissed after five defeats in a row. The club is in 15th place in La Liga
Mane scores 20+ goals for Liverpool for the 3rd consecutive season
If you whistle one violation, whistle another. VAR rules football! Athletic midfielder Dani Garcia on the match with Real Madrid
Lautaro did not score a penalty in the match against Bologna
CEO of the banner of Labor about a player who was hit by lightning: he was put in an artificial coma. Most likely, it will be taken out in the evening
Real goes into the gap under the talk of refereeing. In similar moments, Madrid were given a penalty, but Athletic were not
Sergio Ramos: I would Play tennis if I wanted personal recognition. It is very nice to win with the team