Ukraine

"Нафтогаз" розглядає можливість нових позовів проти "Газпрому" на 17,3 млрд. доларів

Олена Зеркаль. Фото dt.ua

Судові позови дороговартісні, тому Україна вивчає перспективи своєї перемоги

У "Нафтогазі" розглядають перспективи перемоги України у нових ймовірних арбітражах проти російського "Газпрому" на загальну суму 17,3 мільярда доларів. Про це 18 червня заявила радниця голови "Нафтогазу" Олена Зеркаль, повідомляє hromadske.

За її словами говорити про початок нових позовів проти газовидобувної монополії Росії зарано, адже наразі у "Нафтогазі" оцінюють свої шанси на перемогу. Так, радниця зауважила, що судитися з "Газпрому" коштує чималу суму, тому спершу ретельно оцінюються перспективи цього позову. 

Також Зеркаль пояснила, що "Нафтогаз" не хоче надавати "Газпрому" "можливостей для звинувачення у недотриманні контрактних зобов’язань" в межах газових домовленостей 2019 року. Тоді "Нафтогаз" погодився відмовитися від усіх своїх позовних заяв проти Газпрому.

Нагадаємо, наприкінці 2019 року "Нафтогаз" та "Газпром" уклали угоду, яка дозволила забезпечити транзит російського газу через Україну. У межах цієї угоди компанії погодилися відмовитися від всіх взаємних судових претензій, зокрема щодо позову "Нафтогазу" на 12,2 мільярда доларів до стокгольмського арбітражу. Однак, угода не стосувалася судів "Нафтогазу" проти Росії стосовно втрачених активів через анексію Криму.

А у квітні 2020 року виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко заявив, що наразі в компанії готуються висунути нові скарги до "Газпрому" на 17.3 млрд доларів. 

Football news:

Pep Guardiola: I would have stayed at Manchester City and in League 2
Manchester United is ready to sell Alexis, Lingard, Smalling, Dalot, Jones and Rojo
Frank Lampard: I expect more from Chelsea, but now the result is most important
Atalanta does not lose 15 matches in a row – 13 wins and 2 draws
Lorient threw one newcomer off a plane and sent another under the water-all for the sake of presentations on social networks
Pasalic scored a hat-trick in the match against Brescia. Atalanta smashes the opponent 6:1
Rummenigge on Ribery: Hennessy was like a second father to him, and I was like a second mother