Ukraine

Науковці розповіли, чому у людей падає мотивація

Дослідження на лабораторних мишах припускають, що під впливом процесів старіння в мозку у людини знижується мотивація. Через це вона стає менш схильною до прийняття тих чи інших рішень.

Добре відомо, що у літніх людей мотивація значно нижча, ніж у молодих. Але це пов'язано не тільки зі здоровим глуздом і розумінням того, що у молоді більше часу попереду.

Зниження мотивації пояснюється процесами у мозку, які вдалося виявити під час дослідів з лабораторними мишами. Їх проводили вчені Массачусетського інституту технологій, які ідентифікували мережу мозку, критично важливу для підтримки подібного роду мотивації.

Ця мережа особливо необхідна для прийняття рішень та навчання цьому процесу. З її допомогою люди оцінюють витрати та визначають той рівень заохочень, який може послідувати після тієї або іншої дії. Учені з'ясували, що можуть посилити мотивацію літніх мишей до залучення у цей процес навчання завдяки реактивації цієї мережі мозку. Можливий і зворотний процес, при якому ця мотивація знижується, якщо цю мережу придушити.

Науковці розповіли, чому у людей падає мотивація - фото 432728

Дослідники підкреслюють, що нормальне функціонування мережі вкрай важливо для соціального добробуту та пошуку нових засобів навчання процесів прийняття рішень. Тієї самої мережею виявився стріатум – частина базарних ганглій або скупчень мозкових центрів, пов'язаних з формуванням звичок, контролем довільних рухів, емоцій і прихильностей.

Football news:

Massimiliano Allegri: Ronaldo is a top player in terms of mentality. He has a new goal every year
Borussia Dortmund presented a collection with Spongebob as part of a deal with Nickelodeon
Woodward on Manchester United and trophies: there is a lot of work Ahead to achieve the stability needed
Neuer - best goaltender in 2020, Alisson-2nd, Oblak-3rd (ESPN)
Liverpool are Interested in 21-year-old Leipzig defender Konate
Niko Kovac: I'm Waiting for Golovin to return. But it might be better to wait another week or two
Suarez's Italian language examiners were suspended for 8 months. An investigation is underway against the Director of Juve Paratici