Ukraine

Науковці відкрили один із найбільших транснептунових об'єктів

Про це повідомляється на сайті Центру малих планет.

Нове небесне тіло виявили 26 липня 2017 року за допомогою 8,2-метрового телескопа обсерваторії Мауна-Кеа, в подальшому відкриття було підтверджено спостереженнями на 4,3-метровому телескопі DCT і 6,5-метровому "Магелановому телескопі". На момент відкриття об'єкт мав блиск 20,3 зоряної величини і знаходився з боку сузір'я Орла.

Варто зазначити, що 2017 OF69 робить один оберт навколо Сонця за 249 років, наближаючись до Сонця на 31,3 астрономічних одиниці і віддаляючись на 47,8 астрономічних одиниці. Об’єкт відноситься до класу плутіно – транснептунових об'єктів, які знаходяться в орбітальному резонансі 2:3 з Нептуном. Розміри об'єкта оцінюються в 400-700 кілометрів, в залежності від оцінки його абсолютної зоряної величини.

2017 OF69
Розміщення 2017 OF69 відносно інших небесних об'єктів

Транснептунові об'єкти та об'єкти з хмари Оорта складно спостерігати, оскільки вони знаходяться на величезних відстанях від нас – порядка десятків відстаней між Землею і Сонцем. Однак їх вивчення дозволяє краще визначити еволюцію ранньої Сонячної системи. Зокрема, орбіти цих небесних тіл можуть вказувати на існування невідомих нам масивних об'єктів, наприклад "планети Х".

Що таке транснептунові об’єкти? Це небесні тіла Сонячної системи, які здебільшого (чи постійно) перебувають поза орбітою Нептуна. За визначенням Лабораторії динаміки сонячної системи, велика піввісь їхньої орбіти перевищує велику піввісь орбіти Нептуна (30,1 аастрономічної одиниці). На кінець 2016 року відкрито 2302 транснептунові об’єкти.

Більше новин, що стосуються новин зі світу технологій, ґаджетів та штучного інтелекту, читайте у розділі Техно.

Football news:

Setien on the title fight: Barcelona does everything possible, but Real Madrid wins all the matches
Lampard after 0:3 with Sheffield: Chelsea must fight for the top 4. I've learned a lot
Simone Inzaghi: Scudetto for Lazio-a place in the Champions League. Talk of winning Serie A was exaggerated
Player the Premier League has admitted that he is gay anonymously. The letter was sent to the newspaper by the Foundation named after a football player who committed suicide after coming out
Messi has given 20 assists in La Liga. This is the best result of the tournament in 11 years
Chelsea lost by at least 3 goals in the Premier League for the first time in 11 months
Messi scored 20+20 points for the season in the League and repeated the achievement of Henri. In the XXI century, only they did it