Ukraine

Назвали політичне підґрунтя відставки Смолія

Назвали політичне підґрунтя відставки Смолія
Зеленський і Смолій на першій робочій зустрічі. Травень 2019 року. Фото: @YSmolii

Голова Національного банку Яків Смолій пов'язаний з командою минулої влади. А президент Володимир Зеленський не довіряє своєму попереднику Петру Порошенку і його людям.

Так Gazeta.ua політичний оглядач Леонід Швець прокоментував подання президента до парламенту звільнити Смолія.

Водночас відставка Смолія нічого не змінює на політичному олімпі, каже експерт.

"Оскільки все правління Нацбанку залишається, керує не одна людина. З іншого боку, складні стосунки НБУ з урядом, Офісом президента були і раніше. Це не є секретом.

Так, заява Смолія про відставку - певний знак. Але щоб з нього робити те, що роблять зараз - і долар у нас вже 100, все пропало. Нічого не пропало.

Хотілося б очікувати від керівництва держави - укріплення державних інституцій. Які б не залежали від персони. А Зеленський іде шляхом персонального перебору керівників. Це шлях в нікуди.

Щоб там не казали, Нацбанк - незалежна установа. Якщо людина говорить, що на неї був тиск, то мабуть були важелі цей тиск створювати. Про який Смолій сам може не хоче говорити. Він - ще з команди Валерії Гонтаревої, до якої було багато запитань, зокрема щодо рефінансування.

Якщо людина говорить, що на неї був тиск, то мабуть були важелі цей тиск створювати

Для Зеленського дуже важлива персональні довіра. Смолій - не та людина, з якою у нього внутрішній резонанс. Певну роль у даній ситуації це зіграло.

Зеленський - популіст за стилем. Сьогодні я тобі довіряю, а завтра - ні. Як було з генпрокурором, прем'єром.

З одного боку лавка запасних у влади коротка, немає напрацьованих кадрів. З іншого - безкінечна. В Україні є багато великих банків, серйозних банкірів, які б могли впоратися з керуванням НБУ, були б не гірші за Смолія.

Щодо Коломойського, то він може і радий зміні керівництва Нацбанку. Має претензії до команди Гонтаревої, за якої націоналізували Приватбанк.

Чи він за цим стоїть? Скоріше ні. Хоча його група у "слугах" відпрацювала своє, весь час б'є по Нацбанку.

Спрацьовує стара інерція, коли говорили Зеленський - "маріонетка Коломойського". Вже давно з'ясувалося, що це не так. У випадку зі Смолієм все скоріше співпало. Команда Гонтаревої - це команда Порошенка. Зеленський не довіряє Порошенку, його людям.

Є політичні підстави роздувати паніку. Опоненти Зеленського закидають, що все що він не зробить - все пропало. Тут можна погодитися з Петром Олексійовичем періоду його президентства - не треба розхитувати човен. Навіщо розхитувати, панікувати? Гроші люблять тишу. Треба бути трішки розслудливішими", - каже Леонід Швець.

Голова правління Нацбанку Яків Смолій написав заяву про звільнення та передав її на розгляд президенту Володимирові Зеленському, про це повідомила пресслужба фінустанови 1 липня. У Нацбанку заявили про систематичний політичний тиск.

Наступного дня президент передав на розгляд Верховної Ради проєкт постанови про звільнення Смолія.

Football news:

Thomas Tuchel: If both legs were intact, you could have seen my 40-meter sprint
PSG saved Tuchel's pet: Choupo-moting got everyone for free, managed not to score from a centimetre, and now pulled Paris to the semi-finals of the Champions League
Gian Piero Gasperini: The worst part is that we were so close. I can only thank the guys
Neymar was the player of the match Atalanta-PSG. He gave an assist
ПС PSG suffered through the entire quarter-final and turned it over in 149 seconds. Lifted the Italian curse and went so far in the Champions League for the first time in 25 years
ПС PSG's pain was transformed into happiness: in three minutes, the suffering stars turned into celebrating kings
The club from Italy won't win the Champions League for the 10th year in a row. This is an anti-record