Ukraine

Недержавні пенсійні фонди: пояснили, у чому їх небезпека

Недержавні пенсійні фонди: пояснили, у чому їх небезпека
Неефективність роботи НПФ пов'язана з випадками зловживань і шахрайства в багатьох таких фондах. Фото: unsplash

Міністр соціальної політики Марина Лазебна заявила, що в Україні функціонують 66 недержавних пенсійних фондів. З них ефективно працюють лише близько 15.

НПФ залучає пенсійні внески вкладників, інвестує ці кошти з метою їх примноження і захисту від інфляції. Пізніше - здійснює пенсійні виплати учасникам за рахунок накопичених пенсійних активів, пише "Лига.Финансы".

Недержавну пенсію виплачують додатково до державної. Розмір недержавної пенсії, на яку можуть розраховувати вкладники, залежить від розміру пенсійних внесків, періоду накопичення і суми отриманого інвестиційного прибутку.

За даними Мінсоцполітики, неефективність роботи НПФ пов'язана з випадками зловживань і шахрайства в багатьох таких фондах.

Як зазначила міністр Марина Лазебна, необхідно посилити відповідальність посадових осіб недержавних пенсійних фондів за нераціональне використання і вкладення коштів вкладників.

"Питання в тому, чи створить держава систему контролю за засобами людей в цій сфері. Ми над цим працюємо, у нас є певні законодавчі пропозиції. Хочемо, щоб ця система була захищеною, контрольованою і працювала на людей", - сказала глава Мінсоцполітики.

З 1 липня 2020 року нагляд за діяльністю недержавних пенсійних фондів здійснює Національний банк.

Недержавний пенсійний фонд - це фінустанова, яка має статус неприбуткової організації та працює виключно для пенсійного забезпечення громадян. Найбільший НПФ в Україні - корпоративний недержавний пенсійний фонд Нацбанку. Його активи складають близько половини від усіх активів НПФ України.

Зараз ви читаєте новину «Недержавні пенсійні фонди: пояснили, у чому їх небезпека». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Football news:

Barcelona - the first team to score for two 17-year-old players in a Champions League match
Atalanta's development has reached a crucial point: the club will soon turn into either Napoli or Roma. Miranchuk - a symbol of change
Sharonov joined the coaching staff of Cyprus Paphos
Yuran headed Khabarovsk SKA
Brugge forward Dennis on goal for Zenit: I said that I only score grandees, but it was a joke
PSG defender Kimpembe Pro 1:2 with Manchester United: We can only blame ourselves
Lopetegui Pro 0:0 with Chelsea: Sevilla showed a good team game