Ukraine

Недопостачання та маніпуляції: у МОЗ виникли питання до “Медичних закупівель”

КИЇВ. 13 липня. УНН. У Міністерстві охорони здоров’я виникли питання до державного підприємства “Медичні закупівлі України”, зокрема, щодо доцільності оренди офісу на вулиці Хрещатик за 1 млн грн на рік. Також У МОЗ заявили, що ДП надсилає їм технічні характеристики канцтоварів замість ліків, поставило на склади 79 тис. респіраторів замість 1,2 млн законтрактованих і маніпулює економією стосовно власних цифр. Про це під час брифінгу сказала заступниця міністра охорони здоров'я Світлана Шаталова, передає кореспондент УНН.

“Щодо закупівель 2020. Триває робота з державним підприємством “Медичні закупівлі України”. На минулому тижні нами опрацьовано і направлено до них типовий проект договору, відповідно до якого вони можуть оголошувати всі свої конкурси, всі свої тендери. Там є конкретні речі, які пов’язані з суттєвими і важливими досить пунктами, що стосуються, зокрема, форсмажорних випадків, щодо штрафних санкцій, щодо антикорупційного законодавства, антикорупційних програм, яким повинні відповідати їхні документи. В той же час, ДП “Медичні закупівлі України” листами надсилає нам технічні якісні характеристики замість ліків і медичних виробів: води, канцтоварів та предметів, що взагалі не стосуються централізованих закупівель ліків”, - сказала Світлана Шаталова.

Вона зазначила, що всі централізовані закупівлі повинні здійснюватися відповідно до затвердженої номенклатури.

“Також у Міністерства охорони здоров’я виникають питання щодо орендованого з 2019 року офісу цієї компанії на Хрещатику і взагалі доцільності оплати у розмірі 1 млн грн на рік у якості орендної плати приміщення. Наприклад, за минулий рік, де було 7 штатних працівників”, - додала Світлана Шаталова.

За її словами, їхня команда та вона особисто впевнена в тому, що державницький підхід і демонстрація інституційної спроможності державного медичного закупівельника має виражатися в якісній та ефективній роботі на благо пацієнтів України.

“І це є першочерговою і пріоритетною задачею. Від цього залежить, власне, своєчасне постачання ліків для пацієнтів у 2020 році. Щоб врегулювати всі ці питання, неузгодженості, МОЗ до кінця цього тижня затвердить порядок взаємодії між установами з чіткими термінами, з відповідальностями. Щоб уникнути непорозумінь, і нарешті припинити подібні маніпуляції”, - сказала Світлана Шаталова.

Вон зазначила, що окрім ліків ДП “МЗУ” закуповує засоби індивідуального захисту для медичних працівників.

“Наприклад, респіратори, з 1,2 млн одиниць законтрактованих - поставлено на склад 79 тисяч. В повному обсязі поставлено на склад захисні окуляри, щитки і рукавички. Всі ці речі надійдуть найближчим часом або вже почали надходити до регіональних лікарень. З 3 млн хірургічних масок поставлено 1,5 млн штук. При цьому, я зауважу, що ті ціни, які декларувало ДП “МЗУ” в квітні і під час формування бюджетних програм, і під час підготовки Міністерством постанови про виділення коштів, передбачали закупівлю, наприклад, респіраторів за 130 гривень, хірургічних масок за 13 гривень, захисту очей 200 грн, тощо. І всі ці документи є з підписами директора, вони є офіційні і вони знаходяться в МОЗі. Тому насправді на зараз ДП “Медичні закупівлі” маніпулює зворушливою економією близько 70% від самого себе, від власних цифр”, - додала Світлана Шаталова.

Нагадаємо, раніше ДП "Медичні закупівлі" заявляло, що щомісячна потреба для закупівлі необхідних засобів для України становить 750-760 млн грн.

Football news:

Lopetegi about éver Banega: When he plays well, the whole of Seville plays well
Sanchez received 7.5 million pounds from Manchester United for terminating his contract
Javi Martinez is Interesting to Renn. The club will play in the Champions League
Fonseca Pro 0:2 with Sevilla: Roma deserved to lose
Manchester United are ready to sell Lingard. He has scored in the last two matches
Dzeko Pro 0:2 with Sevilla: Roma never got into the game
Sergio Region: Sevilla are determined to win the Europa League. We want to win everything we can