Ukraine

Нераціональне використання коштів в установах ДКВС коштувало бюджету понад 7 млн гривеньНа виконання доручення Офісу Генерального прокурора органи прокуратури Херсонської області за результатами перевірок установ Державної кримінально-виконавчої служби України встановили низку порушень законодавства при використанні землі та державного майна. Ймовірний обсяг збитків державі сягає понад 7 млн гривень.

Виявлені прокурорами порушення економічного характеру вкрай негативно впливають на стан матеріально-побутового забезпечення та умови тримання в’язнів.


Зокрема, з 2014 року не вирішується питання щодо забезпечення конституційних прав в’язнів у Херсонському слідчому ізоляторі, які тримаються в аварійному режимному корпусі, що створює небезпеку для їх життя і здоров’я. Передбачені на вказані цілі у Державному бюджеті України на 2019 рік кошти у сумі 80 млн грн так і не надійшли, хоча на виготовлення проектно-кошторисної документації вже витрачено майже 2 млн грн.


Водночас встановлено, що для деяких посадовців державних установ, підпорядкованих Міністерству юстиції України, першочергове значення має фінансування проектів із будівництва об’єктів, нагальна потреба в яких у подальшому взагалі зникає.


Так, на ремонт очисних споруд та добудову лікувального корпусу Голопристанської виправної колонії № 7, що заповнена лише на чверть, виділено понад 75 млн грн, з яких на виготовлення проектно-кошторисної документації витрачено близько 1 млн грн, а на будівництво – 24 млн грн. Цю будівлю так і не добудовано, а торги на ремонт очисних споруд взагалі відмінені як непотрібні, попри визначення переможця тендеру.


За результатами перевірок прокуратурою області розпочато досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях за фактами службової недбалості службових осіб установ.