Ukraine

Нобелівський лауреат придумав як знизити рівень безробіття

Нобелівський лауреат придумав як знизити рівень безробіття
Джордж Джозеф Стіглер - американський економіст, лауреат Нобелівської премії з економіки 1982 року. Фото: pexels.com

17 січня 1911 року народився Джордж Джозеф Стіглер - американський економіст, лауреат Нобелівської премії з економіки 1982 року. Отримав її за новаторські дослідження промислових структур, функціонування ринків, причин і результатів державного регулювання.

Ідеї Джорджа Стіглера досі актуальні. Він досліджував механізми полювання за знижками, створював алгоритми пошуку роботи. Його "Теорія пошуку" й сьогодні використовується в економічних розрахунках.

Стіглер - автор статті "Економічна теорія інформації". Шукав відповідь на просте запитання: як довго і наполегливо споживач повинен шукати найдешевший товар? Стіглер писав, що людина полює за найвигіднішою пропозицією до тих пір, поки розмір очікуваної економії від покупки не стане менше витрачених на пошук часу, сил і інших ресурсів.

Ключовою проблемою в пошуку найнижчої ціни називав брак інформації. Якщо потенційний покупець не дізнається, що ваш магазин пропонує найбільш прийнятну ціну, є ймовірність, що в процесі пошуку знижки він втомиться і до вашої пропозиції не дійде.

Не менш цінною є його "Теорія пошуку на ринку праці". Стіглер зазначав, що безробітний теоретично не має обмежень по часу, щоб знайти роботу. Однак в реальності, людині потрібно на щось жити в цей період. Тому часто люди погоджуються на першу ліпшу роботу, тільки заради заробітку. Теорія передбачає: якщо уряд призначить реальну суму допомоги по безробіттю, то людина зможе довше шукати хорошу вакансію. Результатом такого підходу буде зниження рівня безробіття в країні, поліпшення якості праці.

Лауреатами Нобелівської премії з економіки за 2020 рік стали американці Роберт Вілсон і Пол Мілгром. Премія вручена "за розвиток теорії аукціонів і винахід нових форматів аукціонів".

Зараз ви читаєте новину «Нобелівський лауреат придумав як знизити рівень безробіття». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Football news:

Milan scored their 15th penalty of the season in Serie A - the most in the league. Before the record-three 11-meter
Liverpool scored 7,000 th goal in the top division of England - only Everton has more
Manchester United have 0 wins and 1 goal in 7 matches against the big six this season in the Premier League
The Hudson-Odoi hand show: Maguire said the umpires were told it was a penalty. VAR baffled us
Jota misses the match with Sheffield due to illness, Alisson-due to the death of his father
Loew is ready to consider the return of Muller, Hummels and Boateng to the national team
Solskjaer on the arm of Hudson-Odoi: It's a penalty. I'm blind if this is the natural position of the hand