Ukraine

Новини про коронавірус 14 серпня: черговий антирекорд в Україні, 21 мільйон інфікованих у світі

За минулу добу в Україні зареєстрували черговий антирекорд. Загальна кількість пацієнтів з COVID-19 в країні зросла до 87 872. У світі кількість інфікованих перевищила 21 мільйон. Київ потрапив до жовтої зони карантину. ВООЗ склала перелік експериментальних вакцин від COVID-19. Це останні новини про коронавірус SARS-CoV-2 в Україні та світі 14 серпня.

Новини про коронавірус в Україні 14 серпня

За минулу добу в Україні зареєстрували черговий антирекорд  – 1 732 хворих. Таким чином загальна кількість пацієнтів з COVID-19 в Україні становить понад 87 872.

Від учора, на жаль, померли внаслідок ускладненого перебігу коронавірусної хвороби ще 19 пацієнтів. Від початку 2020 року в Україні зареєстрували 2 011 летальних випадків серед хворих на COVID-19.

За весь період пандемії в країні 46 797 пацієнтів видужали, а от продовжують своє лікування ще 39 064 хворих.

Поширення коронавірусу в областях

Скільки людей померли від коронавірусу в Україні

Київ і ще три області наближаються до 50% заповнення лікарень

В Україні знову рекорд щодо госпіталізації – за минулу добу було госпіталізовано 330 людей. За словами очільника МОЗ Максима Степанова, на межі 50% заповнення лікарень хворими з COVID зараз перебувають:

Київ потрапив до жовтої зони карантину: які обмеження посилять

Заповненість ліжок у медзакладах Києва, що приймають хворих з COVID-19, зросла до 52,2%. Столиця готує до прийому нових хворих лікарні другої хвилі. Через несприятливу ситуацію у столиці заборонили:

Карантин в Україні продовжили: що передбачають 4 зони
Карантин в Україні продовжили: що передбачають 4 зони
Карантин в Україні продовжили: що передбачають 4 зони / Інфографіка МОЗ

Новини про коронавірус у світі 14 серпня

Згідно з даними сайту Worldometer., коронавірус виявили у 213 країнах світу, а кількість інфікованих COVID-19 перевищила 21 мільйон. З них більше ніж 13,9 мільйона пацієнтів уже одужали та понад 758 тисячі – померли від ускладнень.

Топ-5 країн за поширенням коронавірусу:

  1. США – 5 416 014;
  2. Бразилія – 3 229 621;
  3. Індія – 2 464 316;
  4. Росія – 912 823;
  5. Південна Африка – 572 865.

Париж внесли до червоної зони через COVID-19

Влада Франції оголосила Париж червоною зоною через коронавірус. Окрім столиці, високий рівень захворюваності фіксують також у районі Буш-дю-Рон у префектурі Марселя, на узбережжі Середземного моря. Тож цей район теж "почервонів". Відтак, і в Парижі, і в Буш-дю-Рон місцева влада тепер має повноваження обмежувати кількість людей у громадських місцях, будівлях та транспортних засобах, пише CNA. Обмеження можуть стосуватися й авіаподорожей, а також – закладів, де існує високий ризик зараження COVID-19. Їх можуть закрити.

Дослідження. розробки та вакцини, пов'язані з COVID-19

Як зріст людини впливає на ризик зараження COVID-19

Міжнародна група фахівців з обробки та аналізу даних провела опитування 2000 пацієнтів з COVID-19 з США і Великобританії з метою вивчення факторів, що впливають на ризик зараження. Результати показали, що у високих людей ризик зараження вдвічі вище ніж у тих, хто має нижчий зріст. На думку вчених, ці дані доводять повітряну передачу вірусу, адже якби вірус передавався через краплі, що виділяються при кашлі або чханні, то вони б швидко падали на підлогу, і не було б ніякого взаємозв'язку між ризиком зараження і зростом. Аерозольні частинки можуть легко переноситися повітряними потоками і накопичуватися в погано вентильованих приміщеннях.

Що таке "тренований" імунітет та нові дані про повторне зараження COVID-19

Люди з тренованим імунітетом менш схильні до інфекції, хворіють у легкій формі й одужують швидше. Макрофаги, моноцити та природні кілери ефективно нейтралізують віруси та бактерії, з якими вони вже зустрічалися раніше, і навіть можуть захищати від інших, абсолютно нових для організму патогенів. Так наприклад, щеплення від туберкульозу (БЦЖ) може частково захистити організм від жовтої лихоманки і деяких інших вірусів.

Дані останніх досліджень вказали на те, що після одужання від COVID-19 в крові більшості пацієнтів є специфічні антитіла — навіть у тих, хто перехворів безсимптомно. Як і у випадку багатьох інших вірусних захворювань, їхня концентрація вища у тих, хто перехворів на вірус у важкій формі, але вона зменшується приблизно вдвічі вже за три місяці, а іноді й за кілька тижнів. Оскільки SARS-CoV-2 вперше виявили лише сім місяців тому, вчені поки не поспішають прогнозувати, як довго тримається набутий імунітет і чи можливе повторне зараження в принципі. 

ВООЗ склала перелік експериментальних вакцин від COVID-19

Всесвітня організація охорони здоров’я створила перелік вакцин від коронавірусної інфекції, що перебувають на завершальному етапі випробувань. Їх 9 і серед них немає російської. У ВООЗ сказали, що не мають про неї достатньо інформації. Ба більше, вона не пройшла 3 фази випробувань, а це несе за собою серйозні ризики. Саме під час цієї фази отримують основні докази ефективності, а також збирають інформацію про небажані реакції, які препарат може викликати в окремих груп пацієнтів: осіб з ослабленим імунітетом, людей, що мають супутні захворювання тощо.

чи готові вакцинуватись українці від коронавірусу інфографіка 24 каналу
чи готові вакцинуватись українці від коронавірусу інфографіка 24 каналу
Чи готові вакцинуватись українці від коронавірусу / Інфографіка 24 каналу

Football news:

FIFA allowed players to change the national team if they played one official match other than the world Cup
Tiago is still in Liverpool: he came for a new challenge, and Klopp won't even have to sell anyone
Tiago on moving to Liverpool: I Want to win as many trophies as possible. I will give my heart to the field
Ex-agent of Levandovsky sued the player's company and demands about 9 million euros
Tiago arrived at the Liverpool base to complete the transfer
Higuain became an Inter Miami player
We read Pirlo's diploma and now we know exactly how Juventus will play