Ukraine

Новини про коронавірус 19 травня: продовження карантину до 22 червня, успішне тестування вакцин

Останні новини про коронавірус SARS-CoV-2 в Україні та світі 19 травня.

Новини про коронавірус в Україні 18 травня

Статистика поширення коронавірусу в Україні

Станом на 19 травня в Україні зафіксовано 18 876 випадків зараження коронавірусом. За попередню добу – 260 нових інфікованих. Серед хворих – 24 дітей і 46 медпрацівників. За добу одужали 356 пацієнтів. Загальна кількість тих, кому вдалося подолати хворобу – 5 632. На жаль, зафіксовано 15 нових летальних випадків. З початку епідемії від ускладнень, викликаних коронавірусом, померли 548 людей.

Головне про поширення коронавірусу

Поширення коронавірусу в Україні за областями:

Головні новини про коронавірус в Україні

Карантин до 22 червня

У Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що карантин в Україні попередньо триватиме трохи більше як місяць – до 22 червня. Водночас він вже буде адаптивний з пом'якшувальними заходами.

Зверніть увагу! Адаптивний карантин означає, що влада на місцях ухвалює рішення самостійно. Тобто, у тих регіонах, де епідеміологічна ситуація є гіршою, ніж загалом в Україні, можуть посилювати обмежувальні заходи.

Головний санітарний лікар та заступник очільника МОЗ Віктор Ляшко також пояснив, що у разі, коли кількість хворих і нових заражень буде різко скорочуватися, карантин можуть скасувати й передчасно.

Водночас в Кабміні про точні дати виходу з карантину поки не говорять.

етапи виходу з карантину
Етапи виходу з карантину / Інфографіка 24 каналу

Лікарня у Вінниці переповнена хворими

У Вінницькій міській лікарні №1 повністю заповнене відділення для хворих на коронавірус COVID-19. Там зараз лікуються 60 пацієнтів. Хоча розраховане воно лише на 59 ліжок.

Натомість у центральній районній лікарні залишилося ще 50 місць. Туди можуть надалі відправляти хворих на COVID-19. Крім того, пацієнтів спрямовуватимуть і у лікарню міста Калинівка: там зараз лікується лише одна людина, а ліжок у відділенні – 70.

Відкриття пляжного сезону в Україні

Міністерство охорони здоров'я провело консультації з інститутом епідеміології інфекційних хвороб. Дослідники підтвердили, що морська сіль спільно з ультрафіолетовим випромінюванням знищує збудника коронавірусної хвороби. Відтак МОЗ дозволить пляжам працювати у цьому сезоні. Однак – з рядом обмежень як для відвідувачів, так і працівників.

Робота київського метро після карантину: без жетонів

Київський метрополітен після відновлення роботи працюватиме без жетонів. Пасажири зможуть скористатися виключно електронним квитком. Оплатити проїзд в метро можна буде в шість способів.

Втім, пасажири ще зможуть скористатися раніше придбаними жетонами зеленого кольору протягом місяця після початку роботи підземки.

Маска для депутатки

Не всі депутати погоджуються носити маски в громадських місцях. Деякі довели цю справу до абсурду, яка ставить під загрозу не лише їх життя, але й оточуючих. Депутатка від "Слуги народу" Єлизавета Богуцька прийшла на засідання Верховної Ради у в'язаній масці. Зважаючи на чималі отвори в ній, така маска навряд чи зможе захистити від вірусу. 

Новини про коронавірус у світі за 18 травня

Головне про коронавірус у світі

Станом на 19 травня у світі вже 4 мільйони 822 тисячі 430 людей захворіли на коронавірус. 318 тисяч 851 людина померла, втім вже 1 мільйон 798 тисяч 148 людей одужали.

Топ-5 країн за кількістю інфікованих:

Дослідження коронавірусу

Football news:

Sterling on the record for goals in a season: we Want to win the Champions League and the FA Cup, otherwise they won't mean anything
Sheffield will finish the Premier League season without defeats from clubs from London. 22 points in 10 games and 5 home wins
Bonucci on Juve's draw with Atalanta: We must look at the result. This is how Championships are won
Sterling surpassed Yaya Toure to become Manchester City's 2nd goalscorer in the history of the Premier League
Gasperini on two penalties for Juve: They are above any rules in Italy. Did we have to cut off our hands?
Sarri Pro 2:2 with Atalanta: We played with one of the best teams in Europe right now
Pep Guardiola: Manchester City have won a place in the Champions League on the pitch. I hope that UEFA will allow us to play