Ukraine

Одна квартира для АТОвця з Кременчука й 5 для полтавців

 

Учасник АТО з Кременчука отримає грошову компенсацію з державного бюджету на придбання житла

На засіданні комісії розглянули питання з виплати грошової компенсації для отримання житла АТОвцям. За інформацією пресслужби мерії Кременчука, віцемер Ольга Усанова завуважила, що відбулися зміни в нормативній базі, яка регламентує питання щодо забезпечення житлом певні пільгові категорії населення за рахунок коштів державного бюджету.

Відбулися зміни в частині опосередкованої вартості житла за 1 кв. метр. Враховуючи ці зміни, у Кременчуці відразу провели перерахунок грошової компенсації для пільговиків, які мають право на отримання грошової компенсації з державного бюджету для придбання житла. Після цього дана інформація була передана до Полтавської обласної державної адміністрації.

На сьогодні на обласному та міському обліках перебувають 9 внутрішньо переміщених осіб, які мають право на отримання пільгового житла. Грошова потреба по ним складає 7,5 млн грн. Ця сума визначена з урахуванням перерахунку грошової компенсації у зв’язку з затвердженням нових показників опосередкованої вартості житла за 1 кв. метр. Станом на 9 липня субвенція з державного бюджету місцевому бюджету на ці цілі вона не надходила.

Також на обласній і міських пільгових чергах зареєстровано 5 осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав. На сьогодні з урахуванням перерахунку грошової компенсації у зв’язку з затвердженням нових показників опосередкованої вартості житла за 1 кв. метр, потреба складає 4,8 млн грн. Субвенція з державного бюджету такого розміру теж не надходила до міського бюджету.

Ще 23 учасника АТО/ООС, які мають інвалідність І та ІІ групи, та 1 член родини особи, яка померла внаслідок участі в АТО перебувають в міській та обласній пільгових чергах на придбання житла за кошти державного бюджету. По ним потреба грошової компенсації з урахуванням нової опосередкованої вартості житла за 1 кв. метр, складає 24 млн грн. До липня місяця для забезпечення цієї категорії громадян субвенція з державного бюджету не надходила.

Разом із тим, Ольга Усанова підкреслила, що 1 липня 2020 року Уряд України розподілив державну субвенцію на регіони, що має бути спрямована на виплату грошової компенсації для придбання житла особам, які мають інвалідність І та ІІ групи з числа учасників АТО/ООС та членам їх родин. Полтавщина цього разу отримує транш розміром 10 млн. 400 тис. грн.. Цих коштів попередньо має вистачити для придбання 9-10 квартир.

Полтаві - 5, а Кременчуку лише один 

Під час селекторної наради, що 9 липня відбулася в Полтавській ОДА, повідомили про розподіл грошової компенсації місцевим управлінням соцзахисту регіону для забезпечення пільговим житлом осіб, які мають інвалідність І та ІІ групи з числа учасників АТО/ООС. Відповідно до цього розподілу Кременчуку виділено суму, за яку можна придбати лише 1 квартиру. В той же час Полтаві виділили компенсацію, якої вистачить, щоб забезпечити житлом 5 учасників АТО/ООС. Решта сума держсубвенції була спрямована в інші населені пункти регіону.

Під час спілкування з членами обласної комісії заступник міського Ольга Усанова підняла питання щодо прозорості черги пільговиків та алгоритму виділення коштів державної субвенції на місця, які спрямовувалися в якості грошової компенсації для придбання житла учасникам АТО/ООС. Вона відмітила, що наразі в обласній черзі на отримання пільгового житла перебуває 51 особа з інвалідністю І та ІІ групи з числа учасників АТО. Із загальної кількості 24 особи - це жителі Кременчука.

Кременчук отримує грошову компенсацію, суми якої вистачить, щоб вирішити квартирне питання лише 1 АТОвця з Кременчука. В той же час майже 50 % зареєстрованих у обласній черзі – це жителі нашого міста. Вичерпної відповіді на задані питання не надали. До керівництва області вкотре звернулися з проханням зробити регіональну чергу осіб, які мають законне право на отримання пільгового житла, прозорою.

Football news:

Marotta on the match with Bayer: I am very optimistic. Inter wants to win the Europa League
Manchester United are unhappy with the way Borussia was leading the negotiations for Sancho. The Germans did not want to communicate directly
Liverpool have announced the purchase of defender Tsimikas from Olympiakos
Bordeaux appointed ex-assistant Blanc Gasse as head coach
Sterling on the win over Real Madrid: Manchester City were incredibly hungry. We have the strength to succeed in the Champions League
Galliani about Pirlo in Juve: Andrea was laughing like a madman when I called to congratulate him
Villarreal will pay no more than 20 million euros for Valencia captain Parejo and midfielder Coquelin