Ukraine

Особистого ворога Путіна затримали вшосте

30 травня в столиці Іспанії Мадриді поліція затримала британського фінансиста та інвестора Вільяма Браудера, 54 роки. Запит на його арешт відправила російська служба Інтерполу. Через майже 2 год. чоловіка відпустили. Це шостий раз, коли росіяни вимагають арештувати Браудера. Той називає себе особистим ворогом російського президента Володимира Путіна.

30 травня Браудер прибув до Іспанії свідчити проти росіян, причетних до розкрадання грошей з російського бюджету. Фінансиста затримали, доправили до поліцейського відділку та вручили ордер на арешт. Підозрюють його в шахрайстві.

Зі штаб-квартири Інтерполу у французькому Ліоні надійшла вказівка не виконувати ордер, каже Браудер. Керівництво організації й раніше рекомендувало ігнорувати запити Росії щодо нього.

"Звільнили фінансиста, бо запит був протермінований", — повідомили в поліції. Браудер заперечує.

"Росія вшосте випустила ордер. Він був дійсним. Інтерпол не може впоратися з тим, як Росія використовує його систему", — написав він у "Твіттері".

Браудер вкладав гроші в десятки російських підприємств з 1993 року. Серед них — Газпром, Лукойл, Сбербанк. Для цього створив компанію "Хермітейдж Кепітел". Через викриття фактів корупції в Росії британцю заборонили в'їзд на її територію. Влада спробувала відібрати фонд. Браудер встиг вивести з нього всі активи. У судових справах брав участь російський адвокат Сергій Магнітський. Його запроторили до тюрми восени 2008-го, катували й через рік убили. Сполучені Штати Америки запровадили "Список Магнітського" з переліком десятків російських чиновників. Їм заблокували банківські рахунки й відмовили у в'їзді до США. До санкцій долучилися Естонія, Литва, Велика Британія та Канада.

Браудера в Росії двічі судили заочно. У липні 2013 року засудили за несплату податків компанією "Дальній степ" — "дочкою" "Хермітейдж Кепітел". Сума боргу становила понад 522 млн руб. — 218 млн грн. Вирок — дев'ять років позбавлення волі. У грудні 2017-го Браудера визнали винним у навмисному банкрутстві компанії "Дальній степ". Зобов'язали сплатити 4,2 млрд руб. — 1,7 млрд грн.

Football news:

Gasperini on two penalties for Juve: They are above any rules in Italy. Did we have to cut off our hands?
Sarri Pro 2:2 with Atalanta: We played with one of the best teams in Europe right now
Pep Guardiola: Manchester City have won a place in the Champions League on the pitch. I hope that UEFA will allow us to play
Atalanta extended their unbeaten streak to 14 games and is ranked 3rd in Serie A
Ronaldo scored his 27th goal in Serie A, converting a penalty in the game against Atalanta. Immobile has 29 balls
Sterling scored 27 goals for the season and broke his record. He scored a hat-trick against Brighton
Three Atalanta players have scored 15+ goals in the Serie A season. This is the best result since 1952