Ukraine

П'ять європейських країн опублікували спільну заяву щодо збитого малайзійського Boeing-777

П'ять європейських країн опублікували спільну заяву щодо збитого малайзійського Boeing-777
Невідомий бойовик перед уламками збитого "Боїнгу-777", 17 липня, 2014 року. Фото: Reuters

Бельгія, Естонія, Франція, Німеччина і Польща зробили спільну заяву щодо збиття літака рейсу MH17 в небі над Донбасом в 2014 році.

Через початок пандемії коронавірусу, судовий процес над встановленням винних у збитті малайзійського "Боїнгу" відклався. Однак нещодавно в Раді безпеки ООН підсумували зроблене протягом цього часу розслідування.

За підсумками цього обговорення 8 квітня у фейсбуці Представництво України в ООН опублікувала документ. У ньому Україна як держава-учасник Спільної слідчої групи закликала Росію виконати відповідну резолюцію Ради безпеки ООН і "повною мірою співпрацювати із кримінальним розслідуванням, що триває".

"У той час як кримінальне розслідування JIT (Спільної слідчої групи) триває, ми закликаємо всі держави, зокрема Російську Федерацію, виконати свої зобов'язання за Резолюцією 2166 ООН і повністю співпрацювати з міжнародним розслідуванням", - йдеться у заяві.

П'ять країн - Бельгія, Естонія, Франція, Німеччина і Польща - підтримали резолюцію і вказали, що вітають початок процесу у справі MH17 нідерландським судом і висловлюють "цілковиту впевненість в його незалежності, неупередженості та професійності".

Головний прокурор Нідерландів Фред Вестербеке, який, займався розслідуванням справи збиття літака рейсу МН17 над Донбасом йде з посади.

Вестербеке не працюватиме на посаді генпрокурора з 1 квітня. Натомість він очолить поліцію Роттердама.

Зараз ви читаєте новину «П'ять європейських країн опублікували спільну заяву щодо збитого малайзійського Boeing-777». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Football news:

Fans of Pilsen hung out in the car theater: watched the guest match, celebrated the restart and the victory
Players and coaches of the club from California call the fans every day: congratulations, advice and just chat. Very heartfelt!
Lampard will discuss the player's return to training with Kante, but the club will not press the Frenchman
Arsenal and Tottenham want to sign Willian for free. Clubs don't have money for transfers
In the NPL, the coronavirus was detected in 4 people from three clubs. We conducted 1,008 tests
Chelsea wants to buy a midfielder Barahma. Brentford asks for 40 million euros for the Algerian
Bayer is ready to sell Bale for 50 million euros. The winger is Interesting to Manchester City