Ukraine

Пацієнти без симптомів можуть залишати сліди коронавірусу на поверхнях

Дослідники виявили коронавірус на дверних ручках та постільній білизні.

Згідно з дослідженням, на поверхнях в готельних номерах, де два китайських студенти без симптомів були поміщені в карантин до того, як їм поставили діагноз захворювання, був виявлений коронавірус.

Про це пише Yahoo!.

Китайські вчені досліджували готельні номери двох студентів, які повернулися в Китай після навчання за кордоном. У той час у них не було жодних вірусних симптомів, і вони були переведені в готель на 14 днів карантину.

Вранці другого дня в карантині вони залишалися безсимптомними, але обидва мали позитивний результат на COVID-19 і були госпіталізовані.

Приблизно через три години після того, як вони дали позитивний результат, дослідники взяли зразки різних поверхонь в своїх кімнатах, зокрема, з дверних ручок, вимикачів світла, ручок для змішувачів, термометрів, пультів для телевізорів, пірничків, простирадл, рушників, сидінь для унітазів і кнопок для змивання.

Всього було відібрано 22 зразки з двох кімнат і вісім дали позитивний результат на COVID-19. Шість з них були з кімнати студента, ідентифікованого як пацієнт А. Так, сліди знайшли  Вони на вимикачі світла, дверій ручці ваної, простирадлі, підоковдрника, пірнички та рушника. У кімнаті пацієнта В позитивні зразки були виявлені на кранах і пірничках.

Дослідники заявили, що дослідження "демонструє велике забруднення довкілля РНК SARS-CoV-2 за відносно короткий час". Вони відзначили, що більш високе вірусне навантаження було виявлене ​​після тривалого контакту з простирадлами і пірничками.

"Виявлення РНК SARS-CoV-2 в зразках поверхні простирадла, підковдрника і пірничків підкреслює важливість правильних процедур обробки у разі заміни або прання використаної білизни пацієнтів з SARS-CoV-2", - сказали вони.

"Таким чином, наше дослідження демонструє, що пацієнти з безсимптомним перебігом мають високе зниження вірусного навантаження і можуть легко забруднювати навколишнє середовище", - сказали вони.

Дослідження проводилося вченими з Центру з контролю і профілактики захворювань в Циндао, Центру з контролю і профілактики захворювань в провінції Шаньдун, Глобального центру досліджень в галузі охорони здоров'я при університеті Дюк Куньшань і Пекінського інституту мікробіології та епідеміології.

Нагадаємо, група американських дослідників виявила, що краплі під час мовлення, які генеруються безсимптомними носіями COVID- 19, все частіше вважаються імовірним способом передачі захворювання. 

Football news:

Director of Tambov that Melkadze will not play with Spartak: we do not have a free 3-5 million rubles
Juventus wanted to swap Ramsey for Ntombela. Tottenham refused
Klopp on players who have played less than 5 matches: They will receive a gold medal. If you are not from the Premier League, something from me
Messi may move to Manchester City (Fox Sports)
Salihamidžić on the transfer San to Bavaria: It can make the difference in the game. Now we have top-level variability on our flanks
Cavani is close to a contract with Roma
Balotelli can move to Boca juniors