Ukraine

Печерський суд відклав розгляд питання про обрання запобіжного заходу Петру Порошенку до 1 липня. Під будівлею проходить акція на його підтримку (НАЖИВО)

АТАКА НА ПЕТРА / 

У четвер, 18 червня, Печерський районний суд Києва мав обрати запобіжний захід п’ятому президенту України Петрові Порошенку.


Йдеться про справу, за якою Офіс генерального прокурора оголосив Порошенку підозру тиждень тому, 10 червня. Політику закидають тиск на керівника Служби зовнішньої розвідки у 2018 році (нібито Порошенко саме таким чином домігся призначення першим заступником глави СЗР Сергія Семочка), - пише НВ.

Тепер прокуратура наполягає на арешті Петра Порошенка на період досудового розслідування — з можливістю внесення застави в розмірі 10 млн грн.

Засідання Печерського райсуду розпочалося близько 15:30. Запобіжний захід лідеру Європейської солідарності обиратиме скандально відомий суддя Сергій Вовк. Саме він у 2012 році виніс обвинувальний вирок Юрію Луценку, а в 2019-му прийняв рішення на користь Андрія Портнова, задовольнивши його позов на 7 млн грн до Міністерства юстиції та Державної казначейської служби України (за шкоду, нібито завдану репутації Портнова).

Адвокат п’ятого президента Ілля Новіков напередодні заявив, що Петро Порошенко обов’язково прибуде до суду 18 червня, оскільки для нього це «принципове питання», попри нещодавню смерть батька.


Раніше захисники Порошенка, як і сам політик, заявляли про незаконність спроби вручити йому підозру 10 червня в будівлі ДБР (куди політик прийшов на допит в іншій справі - про колекцію його картин). Порошенко разом зі своїми адвокатами згодом приїхав до генпрокурора Ірині Венедиктової, щоб саме вона вручила підозру йому як депутату — що передбачено законом, — проте очільниця Офісу генпрокурора відмовилася це робити. 

Football news:

Soljanke scored for Bournemouth in the Premier League for the first time in 39 matches. In total, the forward has 60 League games and 2 goals
Toby Alderweireld: People don't see how hard Tottenham work
Arteta is about 1:2 Tottenham Hotspur: a Huge impact. I am disappointed and dissatisfied
Vardy scored his 23rd goal in the Premier League and leads the list of scorers. He has 4 goals in 3 matches
Mourinho on the victory over Arsenal: We are happy. Even in the last minutes, everything was under control
Zinedine Zidane: People always talk about Real Madrid, because This is the most important club in history
Lukas Podolski: Sane hasn't reached the top level yet. He needs to play for the national team, win the Euro or the world Cup