Ukraine

Перетворення собору Святої Софії на мечеть: Всесвітня рада церков звернулася до Ердогана

Там наголошують, що скасування статусу музею підриває зусилля з об'єднання людей різних віросповідань.

Всесвітня рада церков, яка представляє 350 християнських церков, у зверненні до президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана висловила "горе і сум'яття" з приводу його рішення перетворити музей у соборі Святої Софії на мечеть.

Про це повідомляє Agence France Presse. 

У листі йдеться, що "собор Святої Софії був місцем відкритості, зустрічі та натхнення для людей всіх націй і релігій", відтоді як 1934 року отримав статус музею.

"Вирішивши перетворити собор Святої Софії на мечеть, ви змінили цей позитивний знак відкритості Туреччини і перетворили його у символ виключення і поділу", - звернулося духовенства до Ердогана.

Цей крок "неминуче викличе невизначеність, підозри і недовіру, підриваючи всі наші зусилля щодо об'єднання людей різних віросповідань за столом діалогу і співпраці", йдеться в заяві.

Рада попередила, що це рішення може також "заохотити амбіції інших груп в інших місцях, які прагнуть скасувати наявний статус-кво і сприяти відновленню розбіжностей між релігійними громадами".

Ідея перетворити споруду на мечеть зустріла гостру міжнародну критику, зокрема з боку лідерів Сполучених Штатів і православних християн. Також це рішення може посилити напруженість у відносинах Туреччини із сусідньою Грецією, яка також закликала зберегти статус структури як музею.

Собор Святої Софії у Стамбулі існує вже понад 1400 років. За цей час він ставав і символом християнства, і центром ісламського світу. Засновник сучасної світської Туреччини Мустафа Кемаль Ататюрк 1934 року наказав присвоїти храму статус музею.

Тепер історична споруда постала у центрі запеклих суперечок. ТСН.ua розповідає, навіщо собор Святою Софії хочуть перетворити на мечеть і чому цьому так багато супротиву.

Відео Собор Святої Софії в Стамбулі стане мечеттю

Славетний собор Святої Софії в Стамбулі таки стане мечеттю. Вищий адмінсуд Туреччини анулював у нього статус музею - попри заклики не робити цього від багатьох мистецтвознавців та світових політичних і релігійних діячів. А кілька годин тому наказ про перетворення пам'ятки на мечеть підписав президент країни. Що чекає на собор – дивіться у сюжеті.

Собор Святої Софії в Стамбулі стане мечеттю

Football news:

Manchester United presented their away form for the 2020/21 season
Ferdinand on Barca breeding: Bad. They still rely on old-timers
Inter wants Perisic back, even if Conte remains in the team. Bayern hopes to buy the player for less than 20 million euros
Rudi Garcia on Lyon's chances against city: the quarter-Finals showed that the favourites can also be beaten
CSKA agreed a 5-year contract with Fuchs. The transfer is estimated at 7-10 million euros
Ferdinand on Messi at Barca: Will he want to stay, given the results and the team's performance? Does he have time to wait?
I would not be surprised if Pochettino is appointed in less than 3 days. Ex-Barca winger Carrasco on the club's new coach