Ukraine

Підраховано, у скільки обійшлися бюджету закордонні польоти Зеленського

Із початку 2020 роки витрати на закордонні авіаційні перельоти президента Володимира Зеленського з делегаціями склали 5,245 млн гривень. За цей час він офіційно відвідував Швейцарію, Ізраїль, Польщу, Італію та Німеччину.

Про це свідчать дані порталу використання публічних коштів, передають Українські Новини. Зокрема, Держуправління справами в січні перерахувало державному авіаційному підприємству «Україна» передоплату за авіаперевезення делегації на чолі із Зеленським по маршруту «Київ-Цюріх – Тель-Авів – Київ» 2 515 360 гривень. Переліт «Київ – Краків – Київ» обійшовся в 687 294 гривні.

У лютому аналогічно внесена передоплата за авіапереліт президента з делегацією за маршрутами «Київ – Рим – Київ» в сумі 993 877 гривень і «Київ – Мюнхен – Київ» в сумі 1 048 023 гривні.
Відзначається, що авіапереліт – найбільша, але не єдина стаття витрат держбюджету для забезпечення візиту президента, ще фінансуються витрати на відрядження та проживання делегації. Так, під час візиту Зеленського в Швейцарію на ці потреби було витрачено близько 495 тис. Гривень, а в Італії – 660 тис. гривень.

Нагадаємо, в 2019 на візити офіційних іноземних делегацій на чолі з Президентом України Володимиром Зеленським з дня його інавгурації і до 19 листопада витратили понад 18 млн грн.

А прем’єр Олексій Гончарук витратив на переліт до Лондона понад мільйон гривень. У столиці Великої Британії глава Кабміну підписав чергову кредитну угоду, і ця подорож обійшлося бюджету в мільйон.

Зазначимо, на поїздку президента Володимира Зеленського у США 23-26 вересня було витрачено 7,3 млн гривень.

А з дня інавгурації 20 травня і по 30 липня витрати на забезпечення візитів офіційних делегацій на чолі з президентом за кордон становили 4 830,3 тис. гривень, 30,8 тис. доларів та 3,6 тис. євро.