logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

Підвищення тарифів буде в будь-якому випадку: експерт про заборону купівлі електроенергії в РФ

Тарифи на електроенергію для населення встановлює національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. У них є план, згідно з яким підвищення тарифів має відбутися протягом наступного року.

Ціна з 90 копійок має вирости до 1 гривні 50 копійок, тобто, умовно кажучи, підвищиться на 60%. Про це в прямому ефірі 24 каналу розповів економічний оглядач Олег Гавриш.

За словами експерта, дозвіл чи заборона на імпорт електроенергії з Росії не впливає на зміни цін для населення. Однак для промисловості ціна змінюється в залежності від того, чи є конкуренція на ринку. 

Як підготуватися до підвищення тарифів

Олег Гавриш зазначив, що українці мають серйозно задуматися над енергозбереженням у своїх домівках. Він радить замінити звичайні лампи на енергозберігаючі, встановити спеціальні лічильники, які рахують за подвійним тарифом.  

Вже відкрилося чимало компаній, які допомагають вам отримати більш економні можливості,
– прокоментував експерт.

Він наголосив, що підвищення тарифів відбудеться у будь-якому випадку. Тож уже через рік українці будуть платити майже вдвічі більше.

тарифи комуналка комунальні послуги
Скільки платять за комуналку в різних країнах / Інфографіка 24 каналу

Нові правки Геруса 

На думку Олега Гавриша, те, що Герус відмовився від своєї ж правки, є політичним рішенням, оскільки ніхто не хоче залежати від Росії і, зокрема, від Путіна в імпорті електроенергії. 

Крім цього, зараз російська електроенергія за ціною не вища, ніж українська, тому немає сенсу її купувати, 
– відзначив експерт.

Чи вплине відмова від імпорту з РФ на фінанси Коломойського?

За словами Олега Гавриша, наразі Коломойського більше хвилює те, що гривня зміцнила свої позиції. Зокрема він продовжує тиснути на Нацбанк, щоб девальвувати гривню і цим підвищити долар.

Експерт додав, що Коломойський судився з Укренерго і досягнув того, щоб тарифи для нього не підвищувались.

Що відомо про новий законопроєкт?

Themes
ICO