logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

Подружжя лесбійок виносили дитину в обох матках

Сімейна пара двох жінок з Великобританії стала першими батьками в історії, які народили унікального хлопчика. Його виносили послідовно в обох матках.

28-річна Жасмин Франсіс-Сміт (Jasmine Francis-Smith) і її 30-річна дружина Донна стали першими батьками у світі, які змогли виносити одну дитину у двох матках, пише The Daily Mail.

У чому унікальність?

Це унікальна процедура, яка дозволяє батькам лесбійкам бути повноцінними біологічними мамами своїх дітей. До сьогоднішнього дня в таких сім'ях малюка виношувала і народжувала тільки одна партнерка, що інші матері вважали несправедливим.

Дві жінки виносили немовля
Дві жінки виносили немовля

І ось тепер на світ з'явився хлопчик на ім'я Отіс, який є абсолютно унікальною дитиною. Спочатку запліднена яйцеклітина перебувала в організмі Донни, а потім її пересадили дружині.

Як це робили раніше?

Раніше подібні процедури можна було виконувати шляхом штучної інкубації яйцеклітини перед пересадкою ембріона в матку. Нині близько 100 малюків з'явилися на світ в сім'ях лесбіянок за допомогою цієї методики, але у цієї пари все не так. 

Як проходить виношування?

Обидві жінки взяли безпосередню участь в пологах, і Донна виступила живим інкубатором для яйцеклітини. Протягом 18 годин після запліднення вона носила ембріон у своїй матці, після чого його пересадили в матку Жасмин. Не повідомляється, чиї сперматозоїди використовувалися для запліднення.

Плід розвивався у двох матках почерзі
Плід розвивався у двох матках по черзі

Яйцеклітину помістили в мініатюрну капсулу і ввели її в матку Донни, що допомогло здійснювати зв'язку між ембріоном і організмом його першої матері. Переваги цієї технології в тому, що запліднення відбувається всередині живого організму, а не в штучному оточенні ЕКО-лабораторії, що пов'язано з деякими ризиками.

Потім капсулу видалили з організму Донни і помістили в організм Жасмин, де вона і знаходилася протягом наступних 9 місяців. Представник London Women's clinic, яка здійснювала процедуру, заявив, що це не тільки допомагає обом партнерам практично і емоційно брати участь у вагітності, але і забезпечує ембріон найважливішими нутрієнтами і іншими компонентами материнського середовища.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

Themes
ICO