Ukraine

Послу Угорщини вручили ноту протесту через агітацію Сіярто на виборах

МЗС
МЗС Вікіпедія

Посла запросили до МЗС через політичну агітацію угорських офіційних осіб на користь однієї з політичних партій

Міністерство закордонних справ запросило посла Угорщини в Україні Іштвана Ійдярто та вручило ноту протесту через незаконну політичну агітацію угорських офіційних осіб на користь однієї з політичних партій на місцевих виборах 25 жовтня, йдеться у коментарі речниці МЗС.

"Сьогодні до МЗС був запрошений посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто, якому була вручена нота протесту у зв’язку з фактами політичної агітації угорських офіційних осіб на користь однієї з політичних партій на місцевих виборах України 25 жовтня 2020 року", – наголошується в коментарі.

Угорському дипломату також доведли позицію МЗС щодо неприпустимості виголошення у публічному просторі заяв офіційними особами Угорщини, особливо в день виборів, із закликами до громадян України угорського походження голосувати за "Партію угорців – Товариство угорської культури Закарпаття", адже такі дії угорських посадовців суперечать ст. 60 закону України "Про місцеві вибори", а також ст. 57 Виборчого кодексу України, якими заборонено іноземцям брати участь у передвиборчій агітації.

"Міністерство вкотре закликало угорську сторону поважати законодавство України й не вчиняти кроків, які свідчать про пряме втручання у внутрішні справи України та не відповідають добросусідському характеру українсько-угорських відносин", – ідеться в коментарі.

Нагадаємо, напередодні місцевих виборів в Україні в Міністерстві закордонних справ застерегли угорських посадовців від політичної агітації в Закарпатській області.

Football news:

Pogba and Mctominay will not play with Southampton due to injuries
Jurgen Klopp: Maradona is the best player in my life. Meeting him was like meeting the Pope
Chalhanoglu will move to Manchester United as a free agent in the summer of 2021 (Christian Falk)
Benzema, Carvajal, Ramos and Valverde will not play with Alaves due to injuries
Ronaldo will not play against Benevento. Pirlo gave him a rest
Zidane on Real Madrid's downturns: Stability in football is the hardest thing to achieve. The problem is not in relation
Alaba's agent wants to start talks with Chelsea and PSG in January