Ukraine

Повного локдауну можна уникнути: Тодуров розповів, які першочергові карантинні заходи потрібно вжити

Борис Тодуров ZIK.UA

Жорсткий двотижневий карантин виб’є з ладу малий та середній бізнес

Якщо роздати всім людям захисні маски, якщо збільшити кількість транспорту і посилити контроль за карантинними обмеженнями, тотального закриття країни можна уникнути.

Про це в ефірі ток-шоу "Ми всі – Українці" на телеканалі ZIK під час включення заявив лікар-кардіохірург Борис Тодуров.

Борис Тодуров зауважив, що з економічного боку жорсткий двотижневий карантин виб’є з ладу малий та середній бізнес, багато людей безповоротно втратять роботу, це відобразиться і на фінансуванні медицини. Однак зменшити захворюваність на коронавірус повний локдаун зміг би.

Разом з тим Тодуров зазначив: якщо строго дотримуватися карантинних обмежень, повного закриття країни можна уникнути.

"Особисто моя думка – ми могли обійтися без повного карантину. Для цього потрібно безкоштовно видати всім одноразові маски. Всім бажаючим, всім, хто ходить по вулиці, хто заходить в магазин, в громадські місця. На це просто треба знайти гроші. Також на дезінфекцію", – підкреслив медик.

Окрім цього, зі слів Бориса Тодурова, необхідний тотальний контроль за дотриманням карантинних заходів.  

"Потрібно дуже строго все контролювати, аж до штрафів, тут я можу погодитися, за не носіння маски в громадських місцях. Що стосується транспорту, необхідно максимально зменшити кількість людей в одному вагоні. Транспорт не потрібно обмежувати, навпаки, треба запустити всі наявні транспортні засоби, щоби якнайменше людей їхало в одному вагоні. Додатково треба проводити дезінфекцію після кожного рейсу", – сказав він.

Тодуров додав, що забезпечення медичної системи, в тому числі киснем і медикаментами, також важливий фактор. Окремим питання для влади має стати і питання медичного персоналу, який на сьогодні в Україні є дефіцитним.

"Необхідно хоча б втримати на робочих місцях тих, які працюють сьогодні. А втримати можна тільки високими зарплатами. Але поки ми не бачимо тих 300% до зарплати. Надбавки обмежилися 50% для медсестер і 70% для лікарів", – прокоментував Борис Тодуров.

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що у 2021 році заробітна плата українських медиків зросте у 2,5 рази.

Додамо, співголова "Опозиційної платформи - За життя" Юрій Бойко заявив, що повне і негайне фінансування медицини і наведення порядку в галузі медицини, а не запуск чат-ботів, повинні бути сьогодні в пріоритеті влади

Football news:

President of Genoa: I intend to keep Shomurodov. Juventus did not contact us
Liverpool have not scored any of their last 87 shots in the Premier League. The team has 4 consecutive matches without goals
Leroy Sane: Pep teaches so that I started to hear the little man in my head
Jamie Carragher: The championship is slipping away from Liverpool. They'll start worrying about getting into the top 4, not the title
Liverpool lost at Anfield for the first time in 69 Premier League games (and Burnley). Klopp's team has yet to score in 2021
Sevilla are Interested in Papu Gomez
Rookie of the Urals Ibrahimi: will Manifest itself in RPL - sparkle everywhere. Good league for pumping