Ukraine

Про Олега знає лише кожен 20-й

— На Хрещатику у вітрині магазину побачила портрет Олега Сенцова і список усіх українських політв'язнів у Росії. Була вражена. Кілька років на всіх заходах ставимо вільний стілець — для Олега. Віримо, що наступного разу він буде з нами, — каже директорка Європейської кіно­академії Маріон Дерінг, 62 роки.

Прийшла подивитися стрічку "Сильні духом". Її показали на 47-му кінофестивалі "Молодість", що тривав із 27 травня до 3 червня у Києві.

— Ми не можемо витягнути його з в'язниці. Але повинні постійно привертати увагу. Росія очікує, що перестанемо говорити про Сенцова. Та ми не зупинимося, — додає Маріон Дерінг.

— Неправильно називати їх політв'язнями. Українські громадяни в російських тюрмах — це заручники, — говорить голова Держкіно 40-річний Пилип Іллєнко. — У програмі виробництва національних фільмів є проект "Носоріг" Олега Сенцова. Він не встиг розпочати роботу над ним. Сподіваємося, згодом реалізує.

"Сильні духом" — анімаційний фільм режисера В'ячеслава Бігуна про першого звільненого з російської тюрми українського політв'язня Юрія Яценка. Він у травні 2014-го поїхав на заробітки в РФ. Його затримала поліція, сфабрикували справу.

"У мене тут Радянський Союз. Ви розвалили його, а я збудував свій", — згадує Яценко у фільмі слова начальника тюрми.

— Це послання для світу. Але картину мають побачити й росіяни. Щоб зрозуміти, де вони живуть, — каже керівник "Молодості" Андрій Халпахчі, 68 років.

— Цей фільм треба показати кожному зі світових лідерів, які хочуть спілкуватися з Путіним. І особливо тим, хто агітує за зняття санкцій. Також хай його подивляться вболівальники, які збираються на Кубок світу з футболу в Росію, — говорить заступник міністра закордонних справ 41-річний Василь Боднар.

368 днів Юрій Яценко провів в ув'язненні. Його катували, аби визнав, що готував диверсії. Він лезом перерізав вени й живіт. Домігся права на дзвінок в Україну. Повідомив близьким, де перебуває.

— У Росії — понад 60 українських політв'язнів. А три роки тому було 12, — говорить Юрій Яценко, 27 років. — Коли Сенцов почав голодувати, наша влада стала активнішою. Але потрібно діяти весь час. Про Сенцова в Україні знає лише кожен 20-й, за опитуваннями. Від початку війни звільнили всього сімох українців.

Football news:

Paul Pogba: Winning the Europa League and the FA Cup are two of Manchester United's goals for this season
Manchester United's first ever Premier League win 4 consecutive games with a difference at least 3 goals
Brunu has scored 7 (4+3) points in his last 3 games for Manchester United
UEFA postponed the introduction of var in the group stage of the Europa League until the 2021/22 season
Mourinho on the match with Bournemouth: Everyone knows that there was a penalty in favor of Tottenham. Everything
Pogba scored for Manchester United for the first time in the season
Schmeichel on Manchester United's penalty against Aston Villa: there was no Foul. VAR remains a laughing stock