Ukraine

Прощання з героєм, масовий мітинг та звірства силовиків: сьомий день протестів у Білорусі (Відео)

прощання із загиблим
прощання із загиблим news.tut.by

Жалобний масовий мітинг триває кілька годин

Як з національним героєм – прощаються білоруси з Олександром Тарайковським. Це 34-річний мешканець Мінська – один із перших загиблих під час кривавого розгону протестів у Білорусі. Родина просить про приватну церемонію прощання. Але сотні людей збираються біля ритуальної зали. Прощаються, не турбуючи родину. Труну з тілом загиблого зустрічають на колінах.

Олександр Тарайковський загинув 10 серпня. На другий день масових протестів і жорстокого розгону. На одному з відео – начебто зафіксована мить його поранення. Офіційна причина смерті – вибуховий пристрій, що здетонував у руці. "Такого не може бути!" – кажуть мітингувальники.

Олександр загинув, коли силовики стали застосовувати проти людей світлошумові гранати, від поранення грудної клітки і втрати крові. Родина шукала його кілька днів. Знайшла – уже мертвим. Саме на місце загибелі, біля метро Пушкінська – приходять тисячі білорусів, вшанувати пам’ять Олександра. Тут зупиняється і катафалк із труною.

Жалобний масовий мітинг триває кілька годин. Люди не розходяться. Говорять про звірства силовиків, за які повинна відповісти влада.

Солідарність з Білоруссю – висловили протестувальники у російському Хабаровську. Вони вже кілька тижнів поспіль виходять на акції захисту арештованого губернатора Хабаровського краю. Нині ж прийшли з плакатом "Живє Бєларусь" – і скандували це гасло. Зізнавалися, що шоковані кадрами кривавих розгонів і побиттям затриманих у СІЗО. Самі ж вимагають звільнити з-під арешту свого губернатора Сергія Фургала. Серед гасел протестувальників у Хабаровську – "Москві ганьба", "Свободу Фургалу" і "Путін крадій".

Масові акції відбуваються і в інших російських містах, під посольствами і консульствами Білорусі. Люди зібралися у Москві і Санкт-Петербурзі. Серед них чимало етнічних білорусів, які живуть у Росії. Вони вбрані у біле, у руках тримають білі і червоні квіти. А от національних біло-червоно-білих прапорів на російських протестах майже немає. Масова акція не санкціонована владою – хоча це в Росії обов’язково.

Олександр Лукашенко бачить у протестах методички оксамитових революцій і втручання зовні. А також спільну загрозу Союзній державі Білорусі та Росії. А не лише Білорусі. Тому телефонує у Кремль, Володимиру Путіну. Обидва висловлюють сподівання, що кризу буде урегульовано - повідомляють їхні пресслужби. Реакція заходу - різка. Глава МЗС Литви, Лінас Лінкявічус розцінює звернення Лукашенка до Путіна як викриття власної пропаганди, зазначає видання Делфі. А у дописі в твіттері називає його "колишнім президентом Білорусі" – чи не першим серед західних високопосадовців.

Особисто оцінити ситуацію у Білорусі – західним політикам поки що не вдається. Прикордонники не пустили сюди двох депутатів Європарламенту. Це представники Литви та Польщі - доповідач Європарламенту щодо Білорусі Пятрас Ауштрявічус і чільник делегації Європарламенту щодо відносин із Білоруссю Роберт Бедронь. У ЄС уже заявили, що результатів виборів не визнають. А за масові катування та інші порушення прав людини проти білоруської влади готують санкції.

Нонна Стефанова, "5 канал"

Football news:

Barcelona announced Suarez's move to Atletico
Barcelona will receive 2 million euros for the transfer of Suarez in the seasons when Atletico reaches the 1/4 finals of the Champions League
Chelsea's newcomers came off in the League Cup: Havertz scored a hat-trick (the first of his career), Chilwell an assist, Silva played an hour
Manchester United will lose 139.39 million pounds if the Premier League season is held without spectators - the most in the League
Ruediger - Barcelona's priority transfer target
Arsenal have won 6 matches in a row
Inter midfielder vesino is In talks with Napoli. He was offered to Zenit