logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

Проти дружини експрезидента Киргизстану відкрили справу за рейдерство

Дружина експрезидента Киргизстану Раїса Атамбаєва заявила, що проти неї порушують кримінальну справу у межах розслідування проти колишнього заввідділу судової реформи і законності апарату президента Манаса Арабаєва, затриманого за підозрою в корупції.

Про це вона сказала 16 серпня в Бішкеку біля будівлі Державного комітету з нацбезпеки Киргизстану, де відбувалося виїзне засідання суду щодо запобіжного заходу для її чоловіка, повідомляє Радіо Свобода.

«Зараз я дізналася, що в рамках справи Арабаєва відсьогодні на мене відкриваються кримінальні справи. Хочу сказати, що я ніколи не втручалася в справи суддів, я знала, що політика – це брудна справа, і намагалася не втручатися в неї. Я навіть не знаю жодного судді», – заявила Атамбаєва.

У Генеральній прокуратурі Киргизстану цю інформацію журналістам підтвердили.

Згідно з розслідуванням, оприлюдненим 2 липня на телеканалі «Ала Тоо 24», що входить до складу Громадської телерадіокорпорації, Раїса Атамбаєва підозрюється в причетності до рейдерського захоплення майна іноземних інвесторів. Згідно з сюжетом Манас Арабаєв, затриманий у червні, дав відповідні свідчення правоохоронним органам. 5 липня його відпустили під домашній арешт.

Раїса Атамбаєва також заявила, що проти її сім’ї і соратників колишнього президента «йде масове гоніння».

Щодо самого експрезидента, то суд вирішив залишити його під вартою до 26 серпня.

Атамбаєв, за словами його адвоката, нині є фігурантом 14 кримінальних справ. Його звинувачують в організації заворушень, погрозах представникам влади, незаконному обігу зброї, в перешкоджанні слідству, захопленні заручників, у вбивстві і в замаху на вбивство, а також у декількох епізодах корупції, зокрема незаконному придбанні земельних ділянок у Кой-Таші, де Атамбаєв побудував собі резиденцію.

Нагадаємо, Атамбаєв був затриманий 8 серпня загоном спецназу після чергового штурму його резиденції в селі Кой-Таш недалеко від Бішкека. Його вивезли з резиденції в конвої з декількох легкових автомобілів та автобусів з військовими.

Спецназ почав штурм резиденції Атамбаєва ще 7 серпня, але штурм був провалений, прихильники експрезидента не пустили силовиків у будинок колишнього лідера нації.

27 червня парламент Киргизстану ухвалив рішення про зняття статусу недоторканності з Атамбаєва. Колишнього президента підозрюють у корупції, узурпації влади та інших злочинах. Якщо слідство доведе його вину у злочинах, екслідеру Киргизстану може загрожувати довічне ув'язнення.

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO