Ukraine

"Судовий активізм": вже другий суддя КСУ виступив проти скандального рішення щодо декларацій

На думку судді, КС повинен був за доктриною "політичного питання" відмовитися від розгляду.

Вже два судді Конституційного суду виступили проти рішення від 27 жовтня, яким скасовується кримінальна відповідальність за недостовірне декларування. 

Позиція судді Василя Лемака оприлюднена на сайті Конституційного суду 29 жовтня. Таку саму думку напередодні висловив також заступник голови КС Сергій Головатий. 

Він зазначив, що принципово не згоден із "запереченням ідеї криміналізації" недостовірного декларування: "Контроль за законністю доходів та майнового стану суддів з боку створених на підставі законів України органів виконавчої влади безпосередньо не є втручанням у незалежність суддів і судів".

Лемак також нагадав, що Конституційний суд, визнавши низку законів неконституційними, не надав парламенту часу для урегулювання цього питання з метою недопущення "законодавчої паузи". На його думку, такі дії КС є "судовим активізмом". 

Також суддя вважає, що КС повинен був за доктриною "політичного питання" відмовитися від розгляду: "Ці питання не лише чітко належать до конституційних повноважень парламенту, а й взагалі не можуть бути встановлені за допомогою юридичних аргументів у судовому процесі. 

Football news:

Griezmann on Messi: I admire Leo, and he knows it. We have a great relationship
Rooney on the possibility of a move to Barca in the 2010/11 season: Thinking about it. Could fit in perfectly
Hooray, in England they will let the audience into the stands again! While up to 4 thousand and not everywhere, but the clubs are happy 😊
Solskjaer about the match with Istanbul: these are the Champions of Turkey, it will be difficult
Gasperini on the nomination for the best coach of the year award: If we beat Liverpool, maybe I'll get a few votes
Julian Nagelsmann: Leipzig want to give PSG that final feeling they are talking about
Tuchel Pro Champions League: Match with Leipzig - the final of our group