Ukraine

"Візитівка Бандери": Білоруське ТБ показало дивні кадри обшуку опозиціонера

Організатор протестів, за сюжетом, нібито усвідомив, що його надурили.

Державний канал "Білорусь 1" показав сюжет, в якому опозиційний активіст Юрій Воскресенський свідчить про "московських ляльководів". При цьому на екрані показали гаманець із символікою СБУ та зображенням Степана Бандери.

На це звернуло увагу ВВС.

Так, у відео Юрія Воскресенського називають "організатором протестних акцій" в одному з районів Мінська, який ще й "виявився координатором" зі штабу опозиціонера Віктора Бабарики. Але тепер чоловік нібито "усвідомив, що його надурили", і дав свідчення.

Раніше опозиційний канал "Белсат" з посланням на дружину Воскресенського повідомляв про його "брутальне затримання" - силовики виламали двері і забрали його з дому.

У сюжеті Юрій Воскресенський розповідає про свої контакти з московським політологом Дмитром Болкунцем, який мав намір "дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в Республіці Білорусь".

"12 серпня 2020 року усвідомивши, що масові акції перетворюються на тотальний некерований хаос, я вирішив звернутися з каяттям до КДБ, де виклав всі свої відомості щодо правопорушень. Також я зрозумів, що мене наосліп використовували московські ляльководи", - сказав Юрій Воскресенський і закликав молодь не ходити на протести.

У це момент на екрані демонструють кадри з обшуку. Чи був це обшук у Воскресенського, з сюжету невідомо. Зокрема показують протигази та будівельні каски, довідник про стрілецьку зброю та книжку "Восстань и убей первым". Також в один з моментів на екрані з'являється гаманець з символікою Служби безпеки України, а також календариком з зображенням Степана Бандери у візитівниці. Яким чином це пов'язано з свідченнями Воскресенського про російського політолога - незрозуміло. 

  • 9 серпня у Білорусі пройшли вибори президента. Після оприлюднення даних перших екзитполів, білоруси вийшли на акції протестів у багатьох містах країни. Вони не згодні з перемогою чинного президента Лукашенка.
  • Сталися перші сутички з ОМОНом, правоохоронці використовували світлошумові гранати, гумові кулі та водомети. Інтернет не працював на території країни усю ніч. Понад 100 осіб були поранені гумовими кулями.
  • Ввечері 10 серпня тисячі білорусів у десятках міст країни знову вийшли на акції протесту. Правоохоронці розганяли мітингарів водометами, світло-шумовими гранатами та кулями, але протести не вщухали. В результаті вибуху гранати загинув перший протестувальник, десятки поранених.
  • 11 серпня опозиція оголосила загальнонаціональний страйк. Цього дня люди також вийшли на вулиці протестували. За декілька днів поліція затримала понад 5 тисяч протестувальників.
  • 12 серпня помер другий активіст, якого жорстко затримав ОМОН.
  • На п’яту ніч протестів у лікарні помер третій мітингувальник, якого побила поліція.
  • Білоруси, яких відпустили з ізоляторів розповідають про катування ОМОНу, побиття жінок та чоловіка та нелюдські умови утримання.

Football news:

Pep Guardiola: city are still far from their best form. We have dropped 10 players
Zidane on Jovic's future: anything can happen. I can't say anything until the window closes
Flick on Bayern's Interest in Kramaric: I know him well, but I haven't heard anything about it
We have three clubs in this group stage of the Champions League. How did campaigns with two end up?
Solskjaer on transfers: No news. Working with what we have, Manchester United have a big squad
Guardiola confirmed that Zinchenko will stay at Manchester City
Bayern won 5 trophies in a year. To repeat the record Barca need to take another