Ukraine

Раді пропонують ввести покарання за махінації із сурогатним материнством

spanУкраїна потрапила в епіцентр скандалів щодо захисту прав дітей, народжених методом сурогатного материнства/span - Раді пропонують ввести покарання за махінації із сурогатним материнством

Україна потрапила в епіцентр скандалів щодо захисту прав дітей, народжених методом сурогатного материнства

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №3488, який запроваджує ліцензування клінік і кримінальну відповідальність за порушення під час сурогатного материнства.

Про це заявив народний депутат із фракції «Слуга народу» Олександр Дануца, передає Укрінформ.

«Цим законопроєктом ми вводимо кримінальну і адміністративну відповідальність за порушення законодавства в частині допоміжних репродуктивних технологій», - сказав він.

За словами депутата, документ передбачає обов'язкове ліцензування клінік, які займаються репродуктивними технологіями у формі сурогатного материнства, а також щорічну сплату до бюджету двох мільйонів гривень.

Таким чином, зазначив Дануца, вдасться убезпечитися від «невеликих медичних кабінетів і агентств з тисячею гривень у статутному фонді».

На думку депутата, сурогатне материнство дає змогу українським жінкам заробити.

«Це економічна історія для наших жінок, тому що вони отримують серйозні гроші, які вони не зароблять ні в нашій країні, ні, поки така економічна ситуація, на заробітках. Ці гроші людина вкладе у свою родину. Зможе виховати свою дитину, відправити її на навчання...», - сказав Дануца.

У пояснювальній записці до законопроєкту №3488 на сайті Верховної Ради йдеться, що цим документом пропонується передбачити кримінальну відповідальність за перенесення ембріона людини в організм жінки без її згоди, розголошення відомостей про застосування допоміжних репродуктивних технологій, порушення наслідування генетичних зв’язків при перенесенні ембріона.

Також передбачено адміністративну відповідальність за порушення вимог законодавства щодо застосування допоміжних репродуктивних технологій або їх застосування без спеціального дозволу або у випадках, якщо спеціальний дозвіл анульовано, або дію спеціального дозволу зупинено.

Як повідомлялося, у столичному готелі «Венеція» перебуває 51 дитина, народжена методом сурогатного материнства. Приватна компанія, яка займається репродуктивними технологіями, планувала відправити їх за кордон, але не може цього зробити через карантин.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова виступила за заборону сурогатного материнства для іноземців.

Своєю чергою Міністерство соціальної політики наголосило на необхідності розробки національної політики щодо сурогатного материнства.

Уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба наголосив, що сурогатне материнство в Україні неврегульоване і порушує права дітей.

У 2018 році до Верховної Ради вносили законопроєкт про заборону сурогатного материнства для іноземців, але його так і не розглянули.

Football news:

Chelsea did not make an offer for Havertz. The player's representatives are aware of the blue's Interest
I wanted to stay on the field. The one and only Ivan samorano
Stefano Pioli: teo can become one of the best extreme defenders in the world
Arteta wants Ceballos to stay at Arsenal: he has become a really important player for us
Mourinho on son and Lloris clash: It's beautiful. If you want to blame someone, it's me
Real Madrid players will refuse bonuses for all the trophies they win this season
Barcelona are confident that they will sign Lautaro by October. Inter wants 90 million euros and one player