logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

Разумков назвав умову перегляду зарплат народних депутатів

Переглядати заробітну плату чиновникам і народним депутатам в Україні треба лише тоді, коли вони покажуть ефективність своєї роботи. Тому наразі питання про підвищення зарплат парламентарям не розглядається.

Про це заявив голова Верховної Ради Дмитро Разумков на брифінгу у Херсоні, передає Укрінформ.

"Покажемо ефективність – треба буде приходити до людей і казати: отакий показник нашої роботи, давайте переглядати заробітні плати. Сьогодні, я думаю, питання поки так не стоїть", – наголосив спікер.

За його словами, наразі зарплата нардепів прив’язана до прожиткового мінімуму, тому у порівнянні з минулим роком вона зросла приблизно на 3 тисячі гривень.

Голова ВРУ додав, що народні депутати самі розуміли, на який рівень зарплати вони йдуть у парламент. Комусь з них це може бути замало, а комусь забагато. Проте, на думку Разумкова, їх заробітну плату варто порівнювати з зарплатами простих українців – вчителів чи лікарів.

Всім би хотілось отримувати більше, однак, якщо ми будемо порівнювати, скільки будуть отримувати наші громадяни, скільки отримує лікар, вчителька, вихователь, у мене особисто язик не повернеться казати про те, що треба збільшувати зарплату народному депутату або чиновнику,
– підкреслив Разумков.

Чому виник скандал з зарплатами нардепів і міністрів?

Офіційно в Україні зарплати міністрів і посадовців становлять у середньому від 20 до 40 тисяч гривень. Щоправда, українські чиновники мають право ще отримувати премії та різні надбавки. Відтак, суми їхніх зарплат можуть зрости у десятки разів.

Так, у січні стало відомо, що завдяки преміям і надбавкам українські посадовці отримали рекордні зарплати наприкінці 2019 року.

Щодо зарплати народних депутатів – то її розмір в середньому 40 тисяч гривень. Проте парламентарі також мають різні надбавки.

Тим часом зарплати простих українців значно нищі. З 1 січня 2020 року мінімальна зарплата в Україні становить 4 723 гривні, а середня заробітня плата – 10 687 гривень.

рівень зарплат українців
Середня зарплата українців за останні 6 років / Інфографіка 24 каналу

Themes
ICO