Ukraine

Ректори львівських університетів підтримали міську програму відновлення «Львів завтра»

Міський голова Львова Андрій Садовий під час Zoom-зустрічі з ректорами львівських університетів презентував програму виходу міста з кризи «Львів завтра». Кожен з представників ВНЗ висловив свою думку стосовно цієї програми, дав поради, на що ще варто звернути увагу, та запропонував свою підтримку і допомогу.

«Ця програма дуже корисна і вчасна, бо всі ці недоліки, які є в країні, стосуються і будуть стосуватись нас ще довго. Головний недолік — ми не знаємо, коли закінчиться пандемія. Нема гарантії, що українці не підуть на карантин повторно. Працювати потрібно, попри невідомість. Похвально, що місто взялось за вирішення цієї проблеми. Життя не переривається тим, що є карантин, що є певні проблеми, певні рішення уряду, які нам не подобаються. Але це колись закінчиться і треба жити далі. Мені подобається, що Львів думає про те, що буде завтра», — сказав Юрій Бобало, ректор «Львівської політехніки» .

«Актуальність такої програми є дуже цінною. Єдине, ми можемо всі технічні моменти доопрацьовувати. Щодо розділу безпеки, то всі університети зіткнуться з ситуацією, коли відновиться навчання, треба буде проводити скринінг, дистанціювання тощо. У нас багато студентів, які мешкають в гуртожитках, тому треба спільно подумати про перевезення таких категорій студентів, щоб вони могли їздити з гуртожитків до університетів. Ще хочеться звернути увагу на інші пункти. Місто долучилось до проекту електронної бібліотеки і це правильне рішення. На це зараз великий запит. Всі інші сфери життя також вимагають наших спільних дій. Раді, що нас долучають до роботи над такою програмою», — наголосив Андрій Гукалюк, проректор Львівського національного університету ім. І. Франка.

Ректор Львівського університету внутрішніх справ Роман Благута зосередив свою увагу на частині програми про безпеку, адже саме вона дозволяє забезпечувати функціонування міста.

«Очевидно, що виклики сьогодення вимагають швидкої адаптації до ситуації. Ця програма вчасна, навіть завчасна, бо дасть можливість впроваджувати нові практики. Досвід показує, що багато організацій не були спроможні якісно забезпечити свою роботу. Якщо цей процес планувати, то ми будемо мати оці кроки діджиталізації, які зараз актуальні. Якщо буде безпека у всіх сферах — це дасть можливість говорити, що при другій хвилі можна забезпечити функціонування міста. Програма, очевидно, буде мати обговорення далі. Хотів би звернути увагу, що є потреба у підготовці додаткових осіб, які б могли адекватно реагувати на нестандартні ситуації», — зазначив він.

«Програма з перших моментів показує зрілість команди міста та відповідальність за цілу нашу спільноту, а це теж ознака, що ми розуміємо, що ми можемо самі планувати майбутнє. Така програма сьогодні не тільки дуже потрібна, вона є дуже вдалою. Я би хотів сконцентрувати увагу на певні речі, які є у програмі. Все зводиться до того, що люди хочуть почувати себе безпечно. Але ситуація з коронавірусом показала, що в Україні люди не завжди відчувають себе безпечно. Коли був сильний карантин, ми бачили, які люди були відповідальні. Це культура солідарності. Львів — це особливе місто. Треба також зробити заклик до тих, хто має кошти, щоб ця культура солідарності йшла від маленьких спільнот вище і вище. Для мене важливо, що у програмі є те, щоб ми ще більше включались в допомогу європейських країн, де можна отримати різні гранти. Тут ми можемо допомогти тим середовищам, які у найбільшій загрозі», — закцентував отець Богдан Прах, ректор Українського католицького університету.

В свою чергу ректор університету безпеки життєдіяльності Мирослав Коваль запропонував допомогу фахівців цього навчального закладу.

«Я би хотів торкнутись розділу безпеки. Ми готові долучитись до таких пунктів, які стосуються безпечного вивезення сміття, запровадження протоколів відвідування міських установ, до розробки протоколів щодо вимог санітарного стану у бізнесі тощо. Ми вже десь пробували створити такі речі, зокрема, створення додаткових команд для відстеження людей, котрі захворіли. Ми маємо деякі напрацювання і готові ними поділитись», — сказав М. Коваль.

«Ця програма є добре складеною, вона всеохоплююча. Вихід з карантину не може бути надто швидким, як в деяких наших західних сусідів. В Україні нема тенденції до зниження кількості інфікованих і померлих. Навіть Львівщина ввійшла в епідемічний процес пізніше ніж інші області України, тому нам потрібно виходили з карантину пізніше за них. На все це потрібно звертати увагу. Розділили про медицину є добре складений, але потрібні певні уточнення, більше звернути увагу про протиепідемічну ситуацію. Для цього потрібно підключити спеціалістів і бригади, які б контролювали цей процес у всіх установах і приміщеннях, чи вони дотримуються всіх протиепідемічних норм», — зазначив Олександр Зінчук, представник Львівського медичного університету.

Опісля міський голова Львова Андрій Садовий підсумував все сказане ректорами та подякував за активну участь в обговоренні.

Football news:

Ralf Hasenhuttl: the Boys fully deserved a draw with Manchester United
Real need to score 2 points in 2 matches for the championship
Solskjaer on Southampton's 96th-minute goal: Manchester United won a lot of games like this. This is football
Inter came in second place in Serie A. Juventus has 8 points more, with 6 more rounds to play
Maguire on the draw with Southampton: We controlled the game and did enough to win
Maradona could become the face of the world Cup-94 for 100 million dollars. Diego refused – the contract required him to take American citizenship
Benzema scored his 19th La Liga goal. Messi Has 22