Ukraine

Роботодавець вимагає протестуватись на коронавірус: що робити

Роботодавець вимагає протестуватись на коронавірус: що робити
Проходження ПЛР-тесту повинно відбуватися за рахунок роботодавця. Фото: unsplash.com

У працівників, які повернулись з відпустки чи лікарняного іноді можуть вимагати довідку про негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19. Відмовитись неможливо, адже роботодавець погрожує недопуском на роботу або звільненням.

Якщо у трудовому чи колективному договорі, який підписував працівник при прийомі на роботу, є вимога щодо обов'язкового проходження ПЛР-тестування після відпустки, лікарняного або за іншою вимогою роботодавця, це нормально, розповідає Міністерство юстиції у Facebook.

У випадку, якщо тестування не було передбачено договором, а працівника відсторонюють від роботи через відсутність ПЛР-тесту – це порушення законодавства. Важливо зазначити, що в разі наполягання роботодавця проходження ПЛР-тесту має відбуватися за його рахунок.

Згідно з законом "Про захист населення від інфекційних хвороб" обов'язкове тестування проводиться для осіб, які звертаються за медичною допомогою з ознаками СOVID-19, чи для тих, хто мав встановлений контакт із хворою особою.

Незалежно від того, чи мали вони встановлений контакт із хворим на коронавірус, регулярне тестування є обов'язковим для медичних та інших працівників, які працюють у закладах, що надають допомогу хворим на COVID-19, а також працівників Національної поліції та Національної гвардії.

Альтернативою тесту може стати довідка від сімейного лікаря щодо відсутності захворювання. Та якщо роботодавець наполягає на проведенні ПЛР-тесту, працівник може просити його надати письмову вимогу щодо обов'язку зробити такий тест. Цей документ стане підставою для звернення до суду та доказом порушення трудових та громадянських прав працівника.

Вартість тестів на коронавірус в Україні завищена. Деякі з них, незважаючи на високу ціну, можуть показувати неправдиві результати.

Зараз ви читаєте новину «Роботодавець вимагає протестуватись на коронавірус: що робити». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Football news:

Mandzukic is close to a move to Milan. Contract - until the end of the season
Antonio Conte: Juventus are ahead of everyone in Italy, but Inter managed to close the gap
Navas on Pochettino: PSG are motivated and trying to adapt to the ideas of the coach
Çalhanoğlu and Theo had contracted the coronavirus. In Milan, Rebic and Krunic are still ill
Real Madrid gave Inter a 3-month delay on the payment of the first payment of 10 million euros for Hakimi
Koeman on transfers: Aware of Barca's restrictions. If not, then no. Will work with those who are
Barcelona will not let go in January. The goalkeeper is Interesting to Arsenal