Ukraine

Росія і ще 12 країн виступили в ООН проти "Обов'язку захищати"

Росія та ще 12 авторитарних країн проголосували проти подальшого розгляду на 75-й Генасамблеї Організації об’єднаних націй пункту про "Обов'язок захищати", що звузить можливість ООН обговорювати злочини проти людяності та порушення прав людини.

Джерело: постійний представник України при ООН Сергій Кислиця у Facebook

Деталі: Зняття з розгляду пункту про "Обов'язок захищати" підтримали Росія, Білорусь, КНР, Іран, Киргизстан, Конго, Куба, М'янма, Нікарагуа, Єгипет, Еритрея, Південний Судан і Сирія, яка й була ініціатором вилучення цього пункту.

Кислиця уточнив, що Росія, Білорусь, Сирія, Іран, Конго, Куба, М'янма й Нікарагуа також голосували на 74-й сесії проти внесення в порядок денний 75-ї сесії п. "Ситуація на окупованих територіях України". 18 вересня цей пункт не наважилися поставити на голосування після "відвертої поразки" 4 вересня.

Ідея "Обов'язку захищати" націлена на попередження міжнародних злочинів, як то геноцид, військові злочини, злочини проти людства, етнічні чистки.

Пряма мова Кислиці: "Тринадцять – стільки країн виступили проти внесення у порядок денний 75-ої ГА ООН пункту про "Обов'язок захищати". Пункт, який вже був проголосований і рекомендований 74-ою сесією для розгляду на 75-ій. Пункт, який був цього тижня рекомендований і Генеральним комітетом ООН для внесення. Україна є серед ко-спонсорів збереження цього питання на порядку денному ГА.

Так які країни входять у коло цих затятих борців із правом ГА обговорювати питання, які мають пряме відношення до боротьби із масовими порушеннями прав людини і злочинами проти людяності? Які вперто і відчайдушно боряться із тим, щоб їхні дії, в т.ч. і збочене, свідоме переінакшене застосування цієї концепції, не були предметом дискусії в ГА ООН?

Білорусь, Іран, Киргизстан, ДР Конго, КНР, Куба, М'янма, Нікарагуа, Росія, Єгипет, Ерітрея, Південний Судан, Сирія…

На голосування пропозицію вилучити з проекту порядку денного цей пункт внесла Сирія. Одна із головних проксі Росії в ГА. Ця країна часто вживається російськими дипломатами, які роблять вигляд в ГА, що це власне не їх ініціатива, але вони готові підтримати. Матриця "настамнєт".

Інші подробиці: Кислиця уточнив, що "обов'язок захищати" або "обов'язок захистити" (responsibility to protect, R2P) – це концепція в міжнародному праві, підтримана ООН у 2005 році. Складається з декількох принципів, які засновуються на ідеї суверенітету не як привілею держави, а як, зокрема, обов'язку держави щодо свого населення.

Згідно із концепцією, на державі лежить первинний обов'язок щодо захисту населення на території держави. Якщо ж держава не в змозі захистити людей, чи то через відсутність можливості, чи то через брак або відсутність політичної волі - обов'язок захищати переходить до міжнародного співтовариства.

Обов'язок захищати є переосмисленням концепції гуманітарної інтервенції. Але на відміну від неї передбачається застосування військових акцій як обов'язок міжнародного співтовариства, а не як право держави чи групи держав.

Концепція "обов'язку захищати" націлена на попередження міжнародних злочинів: геноцид, військові злочини, злочини проти людства, етнічні чистки.

Разом з тим існують погляди, що R2P може застосовуватися і в інших ситуаціях. Може мати місце застосування сили однією державою проти іншої в т.ч. і для цілей, яких не мали на меті розробники концепції та країни, які ухвалили відповідну резолюцію ГА ООН:

Football news:

Father Courtois: Keylor Navas was not a good teammate. When he left for PSG, everything became easier
Ter Stegen trained in the General Barca group. He hasn't played since August
Vardy has scored 7 goals in his last 6 games, 5 goals from the penalty spot
Zlatan did not score 2 of the last 3 penalties. Milan forward hit the post in the match against Sparta
Benzema spoke to Vinicius about the words at half-time of the Champions League match. They settled the issue
Barca defender Araujo injured his biceps femur
Neymar is out for three weeks due to injury. He will miss the match with Leipzig in the Champions League