Ukraine

Росія: сахалінського чиновника звільнили за презентацію з японськими Курилами

Співробітника сахалінського агентства з рибальства звільнили за те, що він використав у презентації мапу Росії, в якій Курильські острови позначені кольором Японії. Про це повідомляє російська служба Радіо Свобода з посиланням на сайт керівництва Сахалінської області.

Чиновника на ім’я Іван Радченко звинуватили в посяганні на «недоторканність кордонів» Росії.

Звільнення відбулося одразу після засідання регіональної робочої групи з підтримки підприємництва. Учасники наради помітили слайди з мапою, де Курили позначені тим же кольором, що й японський острів Хоккайдо, і розцінили це як «неприпустиму халатність».

Губернатор області Валерій Лимаренко зажадав «негайного проведення розслідування» події, йдеться на сайті російського відомства.

«Недоторканність державного кордону закріплена в Конституції, і будь-які натяки на її спотворення категорично неприйнятні. За подібну халатність треба карати найсуворішим чином», – заявив він.

Окрім самого чиновника покараний і його начальник, якому оголосили догану.

Чотири острови Курильської гряди (Ітуруп, Шикотан, Кунашир і Хабомаї) викликають територіальні розбіжності між двома країнами з кінця Другої світової війни. Тоді Радянський Союз анексував ці території. У 1956 році СРСР і Японія підписали декларацію про завершення бойових дій, однак мирний договір так і не був підписаний. Японія не визнає приналежність цих островів Росії.

Водночас, Росія окупувала український півострів Крим у лютому-березні 2014 року, назвавши це «відновленням історичної справедливості». США, країни Євросоюзу, Україна та інші держави запровадили проти Москви санкції, окупації та спроби анексії Криму і Севастополя не визнають ООН та інші міжнародні організації.

Football news:

Fati became socio of Barca, but will not be able to vote in the next election
Jose Mourinho: some Tottenham players coming to visit LASK, Ludogorets, think they don't belong there
Pioli on 4:2 with Celtic: Milan did not lose their head at 0:2 and continued to play as a team
Messi will be at PSG next year. RMC Sport journalist on Barca forward
Suarez passed a negative test for coronavirus and will return to the General group of Atletico tomorrow
Chelsea are ready to sell Ruediger and Tomori in the winter. The German was Interested in Barcelona
Çalhanoğlu for 7 years has scored 18 goals from free-kicks. Only Messi (36) has more players in the top 5 European leagues