Ukraine

Росія втрутилась у військовий конфлікт

Росія втрутилась у військовий конфлікт
Абхазькі формування захопили Гагру в жовтні 1992 року Фото: firstsocial.info

14 серпня 1992 року розпочалась війна в Абхазії. Конфлікт спричинило прагнення абхазької політичної еліти до незалежності від Грузії, що відкидали у Тбілісі.

Того дня Грузія ввела до Абхазії війська Національної гвардії під командуванням Тенгіза Кітовані. Мали взяти залізницю, встановити контроль над станцією Інгірі й іншими важливими об'єктами. Розпочалися бойові дії, до яких згодом підключилась і решта збройних сил. Активна фаза тривала близько року.

Абхазів підтримували добровольці з Північного Кавказу і Росія, що надавала людей, техніку і зброю. У свою чергу абхази запевняли, що використовують трофейну.

16-27 вересня 1993 року розгорілася битва за Сухумі, у якій брали участь російські війська. Місто було взято абхазькою стороною. На заході Грузії розпочалися повстання. Тоді Голова країни Едуард Шеварднадзе погодився вступити в СНД і попросив військової допомоги у Росії. Та "рекомендувала" абхазам зупинити наступ.

14 травня 1994 року ворогуючі сторони підписали у Москві угоду про припинення вогню і розведення сил. Уже 23 червня на території Абхазії закріпилися "миротворчі" сили СНД - переважно російські підрозділи.

Збройний конфлікт спричинив масові руйнування. Близько 250 тис. етнічних грузин покинули Абхазію.

До 1931-го РСР Абхазія і РСР Грузія були рівноправними суб'єктами, пов'язаними союзним договором. Потім цей статус було втрачено, Абхазія стала автономною республікою у складі Грузинської РСР, яка входила до складу ЗРФСР. Згідно з переписом населення 1989 року, у Абхазії з населенням 535,6 тис. осіб грузини складали 45%, абхази - 18%, вірмени - 15%, росіяни - 14%, греки - 3%. Після розпаду СРСР політичні конфлікти між Грузією і Абхазією значно посилились.

Зараз ви читаєте новину «Росія втрутилась у військовий конфлікт». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Football news:

Hans-Dieter flick: Bayern players had to overcome the pain threshold to beat Sevilla
Julen Lopetegui: Neuer is an incredible goalscorer. Sevilla didn't use their chances
You should see Goretzky's goal again. Muller's goal and levandowski's discount - the magic of mutual understanding 🤝
Ivan Rakitic: We saw how important Neuer is for Bayern
Mueller - the best player of the match for the UEFA super Cup between Bayern Munich and Sevilla
Sevilla have five defeats in matches for the European super Cup. This is an anti-record
Bayern won 4 trophies in a year. To repeat Barca's record, you need to take two more