Ukraine

Росія за рік почала в 2,5 рази частіше надавати громадянство

Росія за перші чотири місяці 2020 року надала громадянство майже 216 тисячам людей, що в два з половиною рази більше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це свідчить статистика російського МВС, повідомляє російська служба Радіо Свобода.

За даними міжнародної аудиторсько-консалтингової мережі FinExpertiza, які наводить РБК, основна частина тих, хто отримав російське громадянство, це громадяни України – жителі окупованих територій Донбасу. У 2019 їх частка збільшилася відразу в два рази, до 60 відсотків, а в першому кварталі 2020 року сягнула 67 відсотків – російські паспорти отримали понад 108 тисяч громадян України.

Відповідно до Концепції державної міграційної політики на 2019-2025 роки в Росію передбачається залучити 5-10 мільйонів людей, пише РБК. При цьому видання The Bell зазначає, що чисельність населення Росії стрімко скорочується другий рік поспіль. За січень – жовтень 2019 року природний спад досяг майже 260 тисяч осіб.

Путін у травні 2019 року підписав указ, який дозволив у спрощеному порядку видавати російські паспорти жителям контрольованої російськими гібридними силами частини Донбасу. МЗС України висловило протест у зв’язку з цим рішенням і вимагало, щоб такі документи не визнавалися іноземними державами. Частина країн ЄС уже оголосила, що підтримує Україну, і ці документи не визнаватиме.

Володимир Путін 24 квітня 2020 року підписав закон, який звільняє від сплати мита за російський паспорт жителів непідконтрольних українському уряду частин Донецької та Луганської областей.

У 2019-му, за оцінкою російської влади, російські паспорти оформили понад 300 тисяч осіб, що мали реєстрацію на території ОРДЛО. Всього на непідконтрольній уряду України частині Донбасу в 2018 році, за даними фактичної влади, проживали майже 3,8 мільйона осіб.

Football news:

Pogba posted a photo with a hairstyle in support of BLM: ✊🏾✊🏾✊🏾✊🏾✊🏾✊🏾✊🏾
Borussia have notified Manchester United that they will not release Sancho for less than 120 million euros. There are no other candidates
Agent Hakimi: Zidane is the reason for moving to Inter. He did not call Ashraf, but Conte spoke about the project
Neymar has agreed with PSG that he will be released if Barcelona make an offer (As)
Wigan collapsed under external control. Perhaps all because of the murky betting in the Philippines
Pep on Manchester City's European Cup ban: I'm Sure we will be allowed to play in the Champions League
Defender Athletic Berchiche: Real Madrid have the best squad in the world