Ukraine

Російський суд оштрафував Twitter через відмову локалізувати дані росіян

Суд в Москві оштрафував соціальну мережу Twitter через відмову локалізувати дані росіян. Розмір штрафу склав 4 мільйони рублів (півтора мільйона гривень). Як відомо, раніше Роскомнадзор завів справу на Twitter і Facebook.

Як передає російський "Интерфакс", у 2019 році на Twitter та Facebook теж заводили схожі справи, в результаті соцмережу було оштрафовано на 3 тисячі рублів (1 140 гривень).

Деталі

Раніше "Роскомнадзор" порушив справу відносно Facebook та Twitter. Глава "Роскомнадзору" Олександр Жаров заявляв, що компанії мали час до 31 січня, щоб відповісти на запит про локалізацію даних російських користувачів.

У відомстві переконували, що практично усі 100% операторів виконують цю вимогу по локалізації. При цьому, Twitter не виконав вимоги щодо локалізації баз даних російських користувачів на серверах.

Нещодавно в Росії прийняли закон, за яким штрафи за відмову локалізувати дані росіян багаторазово зросли – від одного до шести мільйонів рублів. У грудні 2019 року його підписав президент Володимир Путін.

Зберігати дані росіян в Росії зобов'язує Закон про персональні дані, який вступив в силу в вересні 2015 року.