Ukraine

Секрети американських "блях": як не погоріти ганяючись за мрією?

Кошти, які доведеться заплатити за машину з США, інколи нічим не відрізняються від українського ринку.

Купівля машин з американських аукціонів, виявляється, зараз шалено популярна. 235 іномарок на день торік розмитнювали в Україні. І це –  тільки з США та Канади. А ще є європейські ринки, звідки теж везуть. Але будь-який аукціон – це лотерея, йдеться в ТСН.Тиждень.

За цілу «Мазду» 2016 року – 6 тисяч доларыв, коли в нас така – від 15000. 11200 доларів - за «Шевроле Камаро» 2016-го. В Україні така – від 19000. Дуже привабливо, особливо, коли це пропозиція від того, з ким дружили понад 10 років. «У неї з'явився новий друг. І вона розповідала про нього, що ось він займається машинами - автомобілі елітні возить», - кажуть ошукані.

«Я Сергію робив в квартирі всі меблі, тобто ми з ним спілкувалися року два в цілому. Я знав, що Сергій займається машинами», - каже Сергій, який також попався на приманку шахрая.

Всі вони замовили авто з Америки в однієї людини  – Сергія Маляренка. Та цей чоловік і його дружина Вікторія Золотько - виявились парою віртуозних шахраїв. Витягли з людей третину мільйона доларів. «Приблизно 355 тисяч доларів. Встановлено 8 потерпілих», - кажуть в поліції.

Працювали по всій Україні і не тільки. Вони обманули  і бізнес-партнера в Канаді.

Українська поліція запевняє, що шукає. Бо злочин – тяжкий і  не перший. Маляренко – шахрай зі стажем, але ні разу не покараний. Всі потерпілі могли б таки розпізнати обман, якби знали кілька простих правил таких американських покупок:

 1) на електронних аукціонах готівкою не розплачуються. Ніколи!

 2) Підписуйте договір завжди у нотаріуса. З чітко прописаними зобов’язаннями сторін.

3) Знайдіть тих, хто вже купував через цю людину або фірму. Відгуки – надважлива річ.

Відео Як вигідно придбати авто з Америки та уникнути ошуканців – поради ТСН.Тижня

Купівля машин з американських аукціонів зараз шалено популярна. 235 іномарок в день у 2019 році розмитнювали в Україні. І це тільки зі Штатів і Канади. Утім, будь-який аукціон – це лотерея, саме цим користуються зловмисники. ТСН.Тиждень дізнався про справжню сімейну драму та про усі секрети шахраїв. Більше - у розділі Авто    

Як вигідно придбати авто з Америки та уникнути ошуканців – поради ТСН.Тижня

Питання, яке цікавить більшість: Чи можна купити авто самостійно? Без посередника – Можна, але тут знов треба знати пастки.  Володимир Ковель в автомобільно-аукціонному бізнесі з 2006 року. В США три аукціони, але найпопулярніший «Копарт». Він для всіх. Там авто як цілі, так і биті. «Перше – уважно роздивитись машини», - радить Володимир.

Запам’ятайте – опис має відповідати фото і під капотом має бути все брудне. «Тип документа говорить, що автомобіль був в ДТП, пошкодження в описі зазначено, а на фото ми його не бачимо, цілий абсолютно автомобіль спереду», - дылиться досвідом фахівець.

Володимир з’ясовує, що авто продавали два тижні тому. Ось у такому стані.  Він зайшов на сайт Карфакс – це сервіс, де зберігається історія всіх авто в США. Правда, він – платний, але це врятує вас від бутафорії, яку вам спробують втюхати. Без таких перевірок - нічого купувати не можна. Але будьте готові і до інших несподіванок .

«Просто включається, як іграшка. 1230 грн. - це все мої витрати за ці 5000 км. Не треба ні масло, ні свічки, ні фільтри - нічого. Тільки електрику. На  аукціоні я її купив за 6200», - хизується автовласник Сергій.

Машина справді в гарному технічному стані. Але ж ложка дьогтю таки була. Окрім того, що чекав на неї 4 місяці, ще заплатив неочікуваний штраф за арешт в США. «Контейнер був вилучений на додатковий митний огляд на предмет вивозу контрабанди з США. Потрібно було доплатити 1200 $. З конторою ми так домовилися - платимо пополам», - каже чоловік.

Сергій від самого початку розумів, що вся відповідальність на ньому. «Аукціони - це завжди ризик. І ти не знаєш, що тобі прийде. Якщо ти хочеш, щоб відкрили - це треба найняти людину від 300 - 500 $. Він приїде, зробить фото. Ну, якщо там немає мотора, ти говориш - ні, але фотографу ти за це платити повинен», - радить Сергій.

З усіми витратами -  машина за 6 тисяч вийшла врешті понад 12 тисяч доларів. Звісно, спочатку рахували меншу суму. Складові ціни окрім її голої вартості. «Є ще аукціонний збір - це 500 - 700 - 800 $, які ти зобов'язаний заплатити. Плюс доставка до порту і від порту до Одеси - це може бути від 1400 до 1800 $. Одеський порт - це близько 1000 $. Включаючи офіційні платежі та обов'язкові платежі, щоб ми довго не стояли в черзі по три дні. Доставка в Київ - повезеш ти сам, чи пощастить фірма - це близько 6000 грн. Сертифікація електромобіля офіційна 1300 грн», - каже чоловік.

Сертифікація – штука цікава. Її не пройдеш, якщо колір поворотників - не жовтий. Немає протитуманних лампочок та білого кольору задній стоп-сигнал. У штатівських машинах це все може бути іншим або відсутнім. Далі: «Пенсійний фонд мені завищили на 1500 $ її ціну, хоча були всі офіційні документи американські з ціною 6200, але чомусь наша митниця, або хто цим займається підрахували, що вона коштує 7800 $ і це всім роблять», - додає Сергій. 

І навіть, якщо всі ці етапи ви пройшли бездоганно, є ще одна штука. Адже, зазвичай українці везуть биті машини, бо вигідніше. І в Україні на вас чекає ремонт з американськими кузовними деталями, яких теж треба десь знайти. То можливо, взагалі не варто везти з-за океану, бо тут ринок перенасичений. І те, що ви хочете привезти - реально можна купити в Україні.