logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

Сенцов розповів, як почув у карцері пісню «Бумбокса»

Звільнений з російського ув'язнення український режисер Олег Сенцов зустрівся з лідером групи «Бумбокс» Андрієм Хливнюком і згадав, як почув його пісню, голодуючи у карцері російської колонії. Про це Сенцов написав у Facebook.

«Коли я голодував в Лабитнангі, то перший місяць мене тримали у карцері. Не найприємніше місце на землі. Особливо неприємно було усвідомлювати, що в кабінетах оперів, які перебували в цьому ж будинку на другому поверсі, періодично катують людей. Щоб не було чути їхніх криків, місцевий «козел» (завгосп з зеків, який співпрацює з адміністрацією колонії), врубав голосно музику, щось важке, типу Рамштайну. Але іноді, якщо нагорі «робота» з спецконтингентом не проводилася, він вмикав щось неголосно і полегше, для душі, так би мовити. Перший місяць голодування, як і останній, був найважчим. І ось одного разу, з коридору почулися до болю знайомі нотки. Це були «Вахтери» Бумбокса. Неможливо описати, що я відчув у той момент, стоячи біля залізних дверей, ловлячи ці звуки всім тілом», – написав Сенцов.

Колишній український політв'язень зазначив, що «знав, що Хливнюк весь час говорив про мене і про інших українських політзеків».

«Але це була якась далека від мене, віртуальна підтримка. А тут він підтримав мене реально, безпосередньо, через свою пісню, яка долетіла до мене через решітку у самому прямому сенсі цього слова. Андрій, дякую тобі за це, і за те, що продовжуєш голосно говорити про наших полонених, і, звичайно, за вчорашній концерт!» – додав Сенцов.

Справа Сенцова та Кольченка

Кримського режисера Олега Сенцова і анархіста Олександра Кольченка затримали представники російських спецслужб у Криму в травні 2014 року за звинуваченням в організації терактів на півострові. У серпні 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у терористичній діяльності на території Криму. Кольченко отримав 10 років колонії. Обидва свою провину не визнали.

Олег Сенцов відбуває покарання в місті Лабитнангі, на півночі Росії. Олександр Кольченко перебуває в колонії міста Копейськ, на Уралі.

Після 145 днів голодування з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів, які перебувають у російських в'язницях, Сенцов «письмово погодився на прийом їжі». Він назвав це «вимушеним заходом через загрозу насильницького годування». Amnesty International заявила, що примусове годування є катуванням. 25 жовтня 2018 року Сенцову присудили премію Європарламенту «За свободу думки» імені Сахарова.

Правозахисний центр «Меморіал» вніс Сенцова і Кольченка в список політв'язнів. Петицію на сайті Білого дому із закликом врятувати засудженого в Росії Олега Сенцова підписали понад 100 тисяч осіб.

Themes
ICO