Суворий карантин у Львові продовжили до 4 травня, повідомив міський голова Андрій Садовий. Утім, є певні послаблення – від понеділка, 19 квітня почнуть навчання учні молодшої школи, також запрацюють непродовольчі ринки та літні тераси кафе та ресторанів. На Львівщині, водночас, стартує масова вакцинація від коронавірусу. Пілотний проєкт МОЗ проводять у курортному Моршині. Тут планують провакцинувати водночас якомога більше місцевих мешканців, щоб створити колективний імунітет та повернути пацієнтів у місцеві санаторії. Щеплення китайською вакциною CoronaVac безкоштовне для усіх охочих. Як минув перший день вакцинації, дізнавалася журналістка "5 каналу".

Першим до кабінету щеплення заходить Іван Дудик. Чи робити щеплення, каже, не сумнівався. Адже переконаний, що тільки так можна зупинити пандемію. Перед процедурою чоловікові міряють температуру.

"Нічого не боліло, нічого не пекло, сподіваюся так і буде далі", – каже чоловік.

Наступною до кабінету заходить дружина Івана – Еліна. Жінка працює у ресторані. Постійно контактує з людьми, тому вирішила вакцинуватися.

"Йду впевнено, без страху абсолютно", – зазначає вона.

Для масової вакцинації у місті відкрили чотири пункти щеплення. Отримати вакцину від коронавірусу можуть усі охочі. Медсестри, які нині проводять вакцинацію, пройшли спеціальне навчання.

"Поміщаємо біля себе в сумку-холодильник, щоб не відкривати не порушувати холодового ланцюга. Не йдемо кожен раз в холодильник, щоб брати вакцину, ми кладемо біля себе, закінчилася – виймаємо другу партію", – розповідає медсестра Галина Панасюк.

Для проєкту масової вакцинації у міністерстві охорони здоров'я обрали Моршин, бо нині курортне містечко потерпає від економічної кризи. Через пандемію коронавірусу тутешні санаторії порожніють.

"Ми зверталися і шукаємо різних шляхів виходу із ситуації і одним з тих шляхів вважали, що є власне створення безпечних умов на території Моршина і таким чином залучити сюди, повернути наших відпочивальників", – запевняє міський голова Моршина Руслан Ільницький.

Медики планують провакцинувати все доросле населення міста. А це майже дві з половиною тисячі людей.

"Три тижні ми працювали над формуванням так званої бази даних людей, які хочуть вакцинуватися, в разі, якщо така можливість буде і в нас сформована така база десь понад 50%, коли ми дійшли до 50%, ми розуміємо, що цих 20 ми зможемо наздогнати в процесі вже самої вакцинації", – підсумував міський голова Моршина.

Для першого етапу масової вакцинації у Моршині, лабораторний центр виділив півтори тисячі доз.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"