Ukraine
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Сюжет не дуже. Через два тижні Зеленський прокоментував офшорний скандал

Рівно через два тижні після оприлюднення фільму «Офшор 95»  від «Слідства. Інфо» у межах міжнародного проєкту Pandora Papers президент України Володимир Зеленський нарешті особисто прокоментував наведені у розслідуванні факти використання ним та його оточенням офшорів.

В інтерв’ю телеканалу ICTV Зеленський заявив, що «сюжет не дуже» і взагалі нічого нового у ньому нема. Водночас запевнив, що ані він, ані інші учасники студії «95 квартал» ніколи не займалися відмиванням коштів.

«У 2019 році все те саме кіно я бачив на каналах олігарха Порошенка, який показував, тому що розумів, що проти мене бруду ніякого немає. Радий, що жодної нової деталі я не побачив. Це говорить про те, що з 2019 року на мене як на президента України нічого товариш Петро так і не знайшов», – заявив Зеленський.

Водночас, він, як і раніше його соратники, пояснив використання офшорних компаній тим, що у 2012 практично всі так чинили. І «95 квартал» не був винятком. Мовляв, таким чином хотіли забрати у політиків можливість тиснути на них, впливати на зміст їхніх виступів.

«За часів пана Януковича  всі структуризували свій бізнес, особливо бізнес, пов’язаний зі ЗМІ. Всі канали мали компанії за кордоном, абсолютно всі. Тому що це була можливість, щоб на тебе політика не впливала. У “Кварталу 95” була сатира, всі тиснули, всі хотіли впливати. Податкова ходила до нас якщо не щодня, то щотижня, і для таких речей було… називалося «структурування бізнесу» студії “Квартал 95″», – пояснив він.

При цьому додав, що ані він, ані жоден член «Кварталу 95» не займалися відмиванням грошей ані у 2012, ані у 2019-ому, ані у 2001-ому роках.

«Ми займалися виключно творчістю», – наголосив Володимир Зеленський.

Що закидають Зеленському

Нагадаємо, 3 жовтня журналісти «Слідство. Інфо» оприлюднили розслідування “Офшор 95”, що базується на глобальному витоку документів Pandora Papers. Документи частково підтвердили схему переказування коштів від структур олігарха Ігоря Коломойського до офшорних фірм президента Володимира Зеленського та його соратників.

Два тижні президент не коментував ситуацію. При тому, що як в ефірі «Говорить Великий Львів» пояснив юрист: Зеленського і його команду підозрюють саме у відмиванні коштів, а не щоб уникнути подвійного оподаткування.

Також зазначимо, що ще на початку скандалу ряд експертів у коментарях NTA cпрогнозували, що це буде чергова «погана історія, яка завершиться нічим». Тим часом у Чилі розпочали процедуру імпічменту президенту Себастьяну Піньєрі, який також став фігурантом Pandora Papers.

Pandora Papers — міжнародний проєкт розслідувань про глобальну корупцію, найбільша колаборація журналістів-розслідувачів, яка розкриває таємниці 35 нинішніх і колишніх світових лідерів, більше 330 чиновників у 90 країнах світу. Понад 600 журналістів із 117 країн світу протягом року досліджували 11,9 мільйонів конфіденційних файлів.

У розслідуванні Pandora Papers Україна є світовим лідером за кількістю політиків, які використовують офшорні схеми. У розслідуванні фігурують імена 38 українців.

Оцініть новину

Клас!

0

Я це люблю

0

Ха-ха

0

Сумно

0

Злість

0

Обіймашки

0

Шооо?

0