Ukraine

Скандальне рішення Конституційного суду: Кулеба прокоментував можливе скасування безвізу між Україною та ЄС

На думку міністра, у разі, якщо не буде знайдене системне рішення проблеми, яку створив КСУ, то постраждає не лише безвіз.

Станом на зараз безвізовий режим між Україною та Європейським Союзом захищений, але, якщо не буде знайдене системне рішення для подолання негативних наслідків скандального рішення Конституційного суду, то всі проблеми для України "збільшуватимуться в геометричній прогресії".

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" 30 жовтня, передає "УНІАН".

"Безвізовий режим з Євросоюзом вчора захистили президент, РНБО та уряд, рішуче вживши заходи, які показали нашим партнерам, що рішення Конституційного суду, яке по суті демонтує антикорупційну інфраструктуру, воно знайде спротив у влади, і ми станемо на захист антикорупційної інфраструктури", - сказав він.

У разі, якщо не буде знайдене системне рішення проблеми, яку створив Конституційний суд, то постраждає не лише безвіз.

"Ми втратимо підтримку країн, з якими у нас найбільша торгівля, з якими у нас найбільші реформи, які найбільше підтримують нас у боротьбі із російською агресією. Ми вчора тимчасові рішення ухвалили для того, щоб врятувати ситуацію – вчора завдяки його (президента - ред.) рішучості ми змогли погасити пожежу, яка палала в багатьох столицях через рішення Конституційного суду", - пояснив Дмитро Кулеба.

Нагадаємо, 27 жовтня КС задовольнив подання 47 народних депутатів, скасувавши статтю Кримінального кодексу, якою передбачається відповідальність за недостовірне декларування. 28 жовтня реєстр електронних декларацій був закритий

Серед рекомендацій Єврокомісії у звіті за липень 2020 року про безвізовий режим зазначалося, що Україна повинна "забезпечити незалежність, ефективність та стійкість антикорупційної інституційної бази та уникати політизації роботи всіх правоохоронних органів… Зокрема НАЗК має достовірно виконувати свій мандат, в тому числі, продовжуючи здійснювати повноцінну та ефективну оцінку перевірки декларацій про майно".

У листі посла України при ЄС Миколи Точицького йшлося, що Європейський Союз стурбований рішенням Конституційного суду України щодо антикорупційних органів і воно може стати підставою для тимчасової зупинки безвізу.

Відео Доля безвізу: як відміна електронних декларацій чиновників вплине на рішення Євросоюзу

Чи втратить Україна безвіз через ухвалу Конституційного суду? Віцепрем’єрка з євроінтеграції Ольга Стефанішина запевняє, що ні. Проте саме електронні декларації чиновників, які фактично скасували судді, були однією з основних умов безвізу. Чи може рішення Конституційного суду стати останньою краплею – дивіться у прямому включенні.

Доля безвізу: як відміна електронних декларацій чиновників вплине на рішення Євросоюзу

Football news:

Van Dijk - best Central defender of 2020, Trent-right, Robertson-left (ESPN)
Massimiliano Allegri: Ronaldo is a top player in terms of mentality. He has a new goal every year
Borussia Dortmund presented a collection with Spongebob as part of a deal with Nickelodeon
Woodward on Manchester United and trophies: there is a lot of work Ahead to achieve the stability needed
Neuer - best goaltender in 2020, Alisson-2nd, Oblak-3rd (ESPN)
Liverpool are Interested in 21-year-old Leipzig defender Konate
Niko Kovac: I'm Waiting for Golovin to return. But it might be better to wait another week or two