logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

"Собаки, як малі діти. Чим найменше годуєш — те найбільше і люблять"

Автор: фото із соціальної мережі ”фейсбук”
  6-7 серпня відбулись змагання із багатоборства серед кінологів. У турнірі взяли участь 18 ­кінологів зі своїми вихованцями
6-7 серпня відбулись змагання із багатоборства серед кінологів. У турнірі взяли участь 18 ­кінологів зі своїми вихованцями

— Найголовніше — знайти спільну мову з собакою. Бою ще багато чому вчитися. Та коли він біля мене — нічого не боїться. Відмовляється працювати сам або з кимось іншим, — розповідає про свою 2-річну німецьку вівчарку Олександр КОСТЮШКО, 21 рік. Працює два роки кінологом у Божківській виправній колонії №16 на Полтавщині.

6 та 7 серпня із псом взяв участь у змаганнях із багатоборства серед кінологів на першість Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції. Проходили на території Полтавської виправної колонії №64 у селі Божківське Полтавського району. Загалом у турнірі взяли участь 18 кінологів зі своїми вихованцями із Харківської, Сумської, Луганської та Полтавської областей.

— На таких змаганнях є нагода оцінити свій рівень. Досвідченіші люди можуть вказати на помилки й підказати, де ще треба попрацювати з твариною, — пояснює Олександр.

Змагання мали сім етапів. Першого дня перевіряли слухняність тварин та їхнє вміння шукати гільзи, виявляти сховані речі на великому майданчику.

— Давали нюхати собаці річ людини. Мала із запропонованих знайти ту, що належить власникові, — веде далі Олександр. — Другого дня прокладали слід на відстань близько кілометра. На цій ділянці розкладали речі чи шматки тканини. Скільки собака знайшов — стільки балів і отримав. Потім була смуга перешкод і на завершення — навички захисту.

Олександр із Боєм вперше ­брали участь у змаганнях. Посіли четверте ­місце.

— Собаку вдома годую здебільшого кашами та м'ясом. Щоб побалувати — купляю в магазині банки з ­консервами для собак, — розповідає кінолог про улюбленця. — Мають сильний запах. Бой дуже любить їх, бо не часто отримує. Собаки, як малі діти. Чим найменше годуєш — те найбільше і люблять.

Змагання були виснажливі для кінологів і собак, говорять учасники.

— Перший день почали о 8:00 і змагалися до 18:00. Другий день стартував о п'ятій ранку, а закінчився о п'ятій вечора, — каже один із організаторів, кінолог із 10-річним стажем Павло Адаменко, 39 років. Працює старшим інспектором з особливих доручень відділу охорони режиму та нагляду управління ДКВС Північно-Східного міжрегіонального управління.

— Сторона, що приймала, дуже добре підготувалася та все організувала. Від декого з учасників я більше очікував. Хтось підтвердив свої знання та вміння, а хтось перевершив. Такі турніри проводяться щорічно. Місце постійно змінюють, щоб кінологія розвивалася.

Перше місце посіли представники Сумської виправної колонії, які торік були шостими. Друге — працівник Харківського СІЗО, третє — Харківська виправна колонія №25. У представників виправних установ Полтавщини — четверте місце. Переможцям вручили кубки, медалі, рукави для дресирування та невеликі фінансові нагороди. Кожен учасник отримав спорядження для тренування собак — м'ячики, гризаки, комплект вітамінів.

— У кожному підрозділі, де є службові пси, проводять конкурс. У 64-й колонії був другий етап змагань — міжрегіональний. Перші три переможці, які отримали вищий бал, поїдуть у Коростень Житомирської області на всеукраїнські змагання кінологів. Вони відбудуться на початку жовтня, — додає Павло Адаменко.

Вівчарок починають тренувати з трьох місяців

Популярними породами для роботи у силових структурах є німецькі, бельгійські та східноєвропейські вівчарки віком від 2 до 6 років. У 7 пес зазвичай іде на пенсію, говорить кінолог Павло Адаменко:

— Щоб обрати тварину для гарної служби — дивляться на батьків, чи мають показники у службі або спорті. Вчити тварин починають у три-чотири місяці. Генетика дає чимало. У наших підрозділах собаки є для розшуку або охорони. Подібні змагання проводять для псів, які зможуть працювати у розшуку. Вони вчаться не тільки на затримання чи подолання перешкод, а й на пошук людей, предметів, стріляних гільз, слухняність. Якщо ж брати караульних собак, у них чітке спрямування — охорона об'єкту.

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO