logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

"Списки давно відомі": надалі звільняти полонених буде набагато складніше – координатор "Крим SOS"

Таміла Ташева
Таміла Ташева 5 канал

З адвокатами ув'язнених кримських татар Офіс президента переговорів не веде

Більшість із списку полонених на майбутній обмін, про який говорить Володимир Зеленський, – це кримські татари, і вони сидять в окупованому Криму. Про це заявила співзасновниця та координатор ГО "Крим SOS" Таміла Ташева у студії "5 каналу".

"Сподіваюся, що наступний етап все-таки буде, але списки, про які говорять, насправді вже давно відомі, проговорені багато разів. Більшість з них є кримськими татарами, які сидять на території окупованого півострова, когось там уже перевозять на територію РФ, але це потрібно робити. І завжди ми маємо пам'ятати, що за звільнення наших людей не можна поступатися державними інтересами", – наголосила Ташева.

За її словами, з адвокатами ув'язнених кримських татар Офіс президента переговорів не веде. Про те саме раніше заявляли і самі правозахисники.

"Це може означати, що або переговори щодо цих осіб є ще на такому зародковому етапі, або просто є лише кілька осіб, які беруть участь у цих переговорах", – припустила координатор "Крим SOS".

Ташева наголосила, що зараз набагато складніше звільняти людей, які залишилися, бо щодо більшості осіб ще немає остаточних вироків російських судів.

"Що стосується решти людей, які перебувають на території РФ, по кому суди пройшли – їх не так багато. А більшість людей, які в Криму, по них ще рішень немає", – прокоментувала Ташева.

Нагадаємо, під час виступу на форумі "Ялтинська Європейська Стратегія" президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готує новий етап перемовин з РФ. 

Як повідомила "Громадському" уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, Україна передала Росії список осіб, яких вимагає звільнити, ще в липні 2019-го. 

Денісова уточнила, що наразі ідеться про 113 українців, прізвища яких уже відомі російській стороні. 

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO