Ukraine

Спроба Росії легітимізувати в ООН бойовиків на Донбасі: зустріч у форматі Арріa відбулася

Росія 3 грудня з Києвом все ж провела в ООН зустріч "щодо імплементації мінських угод". Відбувалася вона у форматі Арріa, тобто була неформальною. Щоправда, запросив Кремль захід представників бойовиків на Донбасі, аби їх легітимізувати. В Раді безпеки ООН уже на таку ініціативу Кремля відреагували.

Заява представників Радбезу ООН щодо спроби Росії легітимізувати бойовиків

Відповідну спільну заяву зробили Великобританія, США та Естонії. Неофіційний переклад документу у фейсбуці виклав постійний представник України в ООН Сергій Кислиця.

Зустріч, яку провела Росія в ООН, була відкритою спробою подати неправдивий і оманливий наратив щодо конфлікту на сході України. Ми рішуче відкидаємо припущення Росії, що вона виступає посередником у внутрішньому конфлікті,
– наголосили представники Радбезу ООН.

За їхніми словами, Росія є активним учасником підготовки, озброєння та очолення збройних формувань на окупованих українських територіях. Більше того, Кремль допомагає бойовикам військовим персоналом і технікою.

Великобританія, США та Естонії додають, що Росія спровокувала та продовжує розпалювати конфлікт, що призвів до приблизно 13 тисяч смертей, жахливих порушень прав людини і погіршення гуманітарної ситуації для цивільного населення.

"Ми повторюємо свою підтримку мінським домовленостям та тверду відданість забезпеченню мирного вирішення конфлікту. Ми вітаємо кроки, зроблені українським урядом, і закликаємо Росію діяти аналогічним чином. Ми будемо продовжувати взаємодіяти з усіма ініціативами ООН, які підтримують конструктивні цілі", – мовиться у заяві.

Коротко про спроби Кремля Росії легітимізувати бойовиків

Поділитися новиною

Football news:

West Ham have offered 33 million euros for En-Nasiriyah. Sevilla refused
Gattuso on 1:3 with Verona: You can't play like this if Napoli want to return to the Champions League
Sobolev on Tedesco in Spartak: Perhaps we will finish the season well, and he will want to stay
Liverpool are close to the transfer of England U16 striker Gordon for 1+ million pounds
Simeone on the leadership of Atletico in La Liga: We only think about the next opponent
The former defender of Inter, Schelotto has moved to Argentinian racing
Kramaric scored the 74th goal in the Bundesliga, breaking Olic's record among Croats