Ukraine

Стало відомо, як НАТО може прийняти Україну без оголошення війни Росії

Україну не можуть взяти до НАТО, бо через окуповані території та п’яту статтю Альянс буде змушений негайно оголосити війну Росії. Але цю статтю можна для України змінити.

Таку ідею озвучив колишній спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер в ході онлайн-дискусії в рамках Київського безпекового форуму, повідомляє Інтерфакс-Україна. Він запропонував змінити умови прийому в НАТО країн колишнього СРСР, територія яких знаходиться під російською окупацією. Він пояснив, що НАТО не хоче приймати країни, в яких є «окуповані Росією» території, оскільки згідно п’ятої статті статуту Альянсу він автоматично має вступити у війну з агресором. У зв’язку з цим Волкер запропонував не застосовувати статтю до країн – колишніх республік СРСР. Молдову, Україну і Грузію приймуть до НАТО, і Альянс стане на їхній захист лише у випадку просування російської агресії.

Росія хоче не дозволити країнам, таким як Україна, Грузія, Молдова, вступити в альянс. І вона окупувала певні території в цих країнах. Ми зобов’язуємося першими не застосовувати силу, щоб їх повернути, і підтримувати тільки мирну реінтеграцію цих територій і відновлення цілісності країн, що прагнуть вступити до НАТО. Це має позбавити Росію від стимулів для продовження окупації цих територій

— Курт Волкер,

колишній спецпредставник Держдепартаменту США по Україні

Раніше Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що у разі кібератаки з боку Російської Федерації, Північноатлантичний альянс може застосувати процедуру, передбачену статтею 5 статуту Організації – положення про колективну оборону НАТО.

Згідно з цією статтею, напад на одну з країн блоку розцінюється як напад на всіх членів альянсу. У разі такого нападу кожна з країн Альянсу надасть допомогу «негайно здійснюючи такі індивідуальні або спільні дії, які вважатимуться необхідними, включно із застосуванням збройної сили». Столтенберг також зазначив, що НАТО ніколи не буде уточнювати, за яких саме умов застосовуватиметься п’ята стаття.

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба також заявляв, що вступ до НАТО країни в стані війни чи з тимчасово окупованими територіями можливий – це стосується і України. Кулеба вважає, що Україна цікава НАТО, тому її приєднання до Альянсу неминуче.

Football news:

Bayer has extended the contract with defender Wendell until 2022
Wasserman became the new agent for Fede Valverde
Kurzawa took part in a protest against racism in Paris. 20 thousand people took to the streets
Pedro will leave Chelsea in the summer. Roma-the favorite in the fight for the player (Calciomercato.it)
Liverpool, Chelsea and Manchester United have 12 days to buy Werner for 55 million euros. Then the discounts will end
Assistant Simeone Burgos announced his departure from Atletico at the end of the season and plans to become head coach
Balotelli is demanding compensation for terminating his contract with Brescia. The club does not agree