Ukraine

Статистика – жахає: чим труять сучасні "клофелінщики" і як не стати їхніми жертвами

Здебільшого це стається в кафе, у парках, біля аеропортів, автовокзалів, але у топі - залізниця.

До України повернулася кримінальна класика 90-х - отруєння клофеліном і пограбування. Статистика – жахає. До відділення токсикологічної реанімації Київської міської лікарні швидкої допомоги привозять зараз щонайменше три постраждалих за тиждень. Але насправді зараз труять зовсім не клофеліном. А чимось іншим: сильнішим і  смертельним.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тижня.

Класичний сценарій сучасних "клофелінщиків"

Ця історія трапилася у Львові. Минулого тижня двоє киян ввечері пішли у найвідвідуваніше місце туристичної столиці України. Знаменита Площа Ринок - вечеря тут ледь обов'язковий моціон кожного приїжджого. Субота.  Купа колоритних кафе. І купа щасливих облич довкола. Приємні, інтелігентні, цікаві хлопці жваво виказували спільний інтерес до незвичного мототаксі, яке з подивом розглядали чимало інших людей. Слово по слову і запропонували пару крапель за знайомство.

За словами потерпілого, разом із приятелем їх приводили до тями якісь добросердні перехожі вже о сьомій ранку. Потім зрозуміли, що їх пограбували.  Куди зникла ціла ніч – не пам’ятають. Викликали поліцію, бо зрозуміли, що їх чимось обпоїли.

В поліції заяву прийняли та відкрили провадження за статтею "Крадіжка".  І така кваліфікація вкрай поблажлива для цього злочину. Цим двом киянам пощастило. Втратили майно, а могли померти.

Що відомо про злочин

Насправді, цей вид злочину один з найвідоміших. Тих, хто цим промишляє, люди називають клофелінщиками. В бандитські 90-ті отруту можна було отримати будь-де. Чай цілком відповідний напій, аби туди підсипати що завгодно. Та смерть від клофеліну стала настільки частою, а фармацевтика так просунулася, що нині злочинці замінили клофелін психотропами. Утім, спосіб той же.

"Раніше – в 90-ті роки - труїли саме клофеліном. Він викликає зниження тиску до такого ступеню, що людина втрачає свідомість. Зараз отруєнь клофеліном немає. Використовують інші речовини – речовини психотропної дії. Внаслідок яких людина втрачає свідомість і не може себе контролювати", - каже завідувач відділенням токсикологічної реанімації КНП Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Микола Калиш.

Ці препарати, зазвичай, застосовують у психіатрії та наркології, як заспокійливе. Вони впливають на нервову систему та безпосередньо на кору головного мозку. Ще гірша новина – здебільшого це не один препарат, а суміш кількох. І небезпека передозування зростає в рази. Наслідки можуть бути фатальні – смерть людини через удушення. Або кома вищої нервової системи – серце б’ється, а мозок – мертвий.

"До карантину привозили кожного дня по кілька людей. Зараз карантин – менший потік людей. На тиждень – 2-3 привозять. Коли у 90-ті був бардак, труїли регулярно. Потім навели порядок в Україні, не було взагалі таких отруєнь. Від 2014 року – знов", – розповів Микола Калиш.

Лікар каже, пацієнти переважно чоловіки. Коли приходять до тями, просто йдуть додому. Заяву в поліцію не пишуть, бо нічого не пам’ятають та й соромно їм. Адже здебільшого їм щось підмішували, коли вони вже були напідпитку. Алкоголь пришвидшує та посилює дію цих психотропів.

Відео Кримінальна класика 90-х: як не стати жертвою клофелінового пограбування

Уявіть - ви гуляєте в улюбленому місці, смакуючи прекрасний теплий вечір. І випадково знайомитеся з цікавою людиною - чоловіком або жінкою. Співрозмовник - приємна, ерудована людина. Після спілкування з якою - не гріх наостанок випити разом каву чи навіть вино. Кілька ковтків і все. Якщо пощастить, свідомість повернеться через 7-8 годин. Отруєння клофеліном і пограбування - ця кримінальна класика 90-х повернулася. Статистика жахає. Але насправді зараз труять зовсім не клофеліном. А чимось іншим - сильнішим і смертельним. Як не стати жертвою, і як оновили свої сценарії ті, кого раніше називали "клофелінщиками" - у сюжеті.

Кримінальна класика 90-х: як не стати жертвою клофелінового пограбування

Тому офіційно таких випадків у поліції небагато. Класичний сценарій сучасних "клофелінщиків" незмінний.

"За допомогою шприца, скажімо так, не порушуючи зовнішньої ознаки того, що пляшка відкривалася. Вони не п’ють, вони ніколи не п’ють. Дія цих ліків, суть в тому, що вона дуже бистра, дуже швидко відбувається той стан, коли людина себе не контролює", - розповів колишній прокурор Кіровоградської області, адвокат, юрист Сергій Жолонко.

Здебільшого це стається в кафе, у парках, біля аеропортів, автовокзалів. Але у топі все та ж залізниця. У поліції кажуть, вокзал – клондайк для таких зловмисників. Саме тут орудують цілі групи – від 2 до 4 осіб. Бо подорожніх тут можна пригостити будь чим – від кави до горілки. А в потоці людей жертва, яку вже обібрали та яка мирно спить, не приверне уваги.

Порада одна – будь-яка рідина поряд з малознайомою людиною - потенційно отруєна. Особливо небезпечний алкоголь та багатолюдні місця – автовокзали, аеропорти і залізниці.

Автор: Ірина Курило

Football news:

Sandro Tonali: Milan on the crest of a wave. The Rossoneri shirt is pressing, but I'm getting in shape
Kadyrov's adviser hit the judge in the groin, and his son was dismissed from Akhmat and banned for three years. At first they all denied
AEK Carrera lost both matches in the Europa League with a total score of 1:5
Stefano Pioli: Milan have not achieved anything yet. The season is long, we will face difficulties
Mourinho 0:1 with Antwerp: the Best team won and the worst team lost
Bale did not make a performance in his first three games for Tottenham. He hasn't scored since January
Father Courtois: Keylor Navas was not a good teammate. When he left for PSG, everything became easier