logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

Суд розглянув апеляцію Садового на запобіжний захід

Скаргу міського голови Львова Андрія Садового на запобіжний захід у вигляді застави в 1 мільйон 56 тисяч 550 гривень розглянула Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду. Так, суд частково задовольнив апеляцію чиновника.

Що постановила Апеляційна палата ВАКС

Згідно з рішенням колегії суддів, ухвалу Вищого антикорупційного суду щодо застави скасовано. Натомість Апеляційна палата постановила нову ухвалу. Таким чином, до Садового застосовано запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. Варто зазначити, що особисте зобов’язання є найбільш м’яким запобіжним заходом.  

Згідно з рішенням, Садовий повинен:

Термін дії покладених обов'язків – до 20 січня 2020 року. Якщо львівський міський голова не виконуватиме покладені обов’язки, до нього можуть застосувати жорсткіший запобіжний захід і може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру прожиткового мінімуму до 2 розмірів прожиткового мінімуму. Тобто, Садовий змушеним буде заплатити штраф від 525 до 4200 гривень. Контроль за виконанням особистого зобов'язання покладено на детективів НАБУ. 

Також Апеляційна палата ВАКС відмовила у задоволенні вимог САП збільшити заставу меру Львова Андрію Садовому до 50 мільйонів гривень.

Я сприймаю це рішення. Воно відповідає здоровому глузду. Я є зацікавленим, щоб ця справа була максимально публічною та щоб інвестори не мали тих проблем, які сьогодні мають в нашій країні. Антикорупційний суд прийняв об’єктивне рішення,
– заявив Андрій Садовий після оголошення рішення суду.

Зауважимо, що засідання тривало близько 9 годин. 

Що було раніше

Садовий 3 грудня повідомив, що він разом із захисниками подали апеляцію на рішення ВАКС щодо застави у понад мільйон гривень. Мер Львова сказав, що це рішення не було складним, бо за весь час роботи на посаді Садовий не раз переконався, що за справедливість треба боротись.

Посадовець також анонсував, що поскаржиться до суду на перешкоджання інвестиційній діяльності, адже справа щодо мера міста блокує роботу компанії СТР, яка планує збудувати у Львові індустріальний парк.

Що відомо про справу щодо Садового

Справа щодо Садового стосується продажу містом у 2015 році землі на відкритому конкурсі інвестиційній компанії CTP за 54 мільйони гривень. Компанія планує збудувати під Львовом індустріальний парк (де працюватимуть різні виробництва) на 3000 робочих місць з середньою зарплатою 10 000 гривень.

У справі продажу землі 27 листопада суд обрав Садовому запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 1 мільйона 56 тисяч 550 гривень. Прокурори ж вимагали 50 мільйонів застави. На їхню думку, місто продало інвесторові землю за заниженою ціною, а ринкова ціна ділянки становить нібито 140 мільйонів гривень.

Насправді ж вартість землі оцінювала не міськрада Львова, бо не має таких повноважень, а сертифікована компанія. Остання й визначила, що ділянка коштує 54 мільйони гривень.

У підозрі Садовому також мовиться, що надана компанії СТР земля не належить громаді міста. Насправді ж є рішення суду, який встановив, що ділянка таки належить громаді Львова.

Зауважимо, що ця справа є старою і в її межах правоохоронці кілька разів 2016 року проводили обшуки у міськраді Львова. А самого Садового у липні 2017 року викликали на допит у Генпрокуратуру. Тоді її очолював Юрій Луценко.

Themes
ICO