Ukraine

Супрун розповіла, які бувають види клізм і які правила необхідно знати перед їх використанням

Багато людей помилково вважають, що клізму можна робити для "очищення" організму. А іноді її використовують навіть для лікування серйозних хвороб, зокрема кору або раку.

На жаль, клізми не такі чарівні, як їх описують на різноманітних форумах. Ба більше, вони навіть можуть зашкодити, повідомила Уляна Супрун на своїй сторінці у фейсбуці.

Коли потрібно застосовувати клізму

  • У домашніх умовах клізму застосовують переважно для полегшення закрепу та випорожнення прямої кишки. Робити це варто у крайньому разі, коли без клізми уже ніяк, послаблювальне не допомогло, все сухо, твердо, боляче. Зазвичай сильний закреп виникає, якщо людина п'є мало рідини (чи багато втрачає), мало рухається і їсть недостатньо рослинної їжі, багатої на клітковину. Регулярні клізми замість води, руху та клітковини в належній кількості не розв'яжуть проблеми з закрепами, а навпаки – лише посилять.
  • Ще клізми використовують при виразковому коліті для введення ліків в кишківник. Лише у такому випадку препарати не будуть зруйновані в верхніх відділах шлунково-кишкового тракту. 
  • Невелике промивання прямої кишки чи стимуляція випорожнення можуть знадобитися і перед анальним сексом. Для цього використовують готові клізми, які продаються в аптеці. 

В стінах медзакладу воду в кишківник можуть вводити:

Супрун наголосила, що для очищення, омолодження, схуднення і тому подібного в кишківник воду не заливають. Принаймні у тих місцях, де дотримуються доказової медицини. 


Коли потрібно робити клізму / Фото paralleli

Які бувають види клізм

Клізми бувають кількох типів. Є ті, які промивають нижній відділ кишківника. А є й такі, які потрібно утримувати в собі 15 хвилин. Вони відрізняються за складом, але найчастіше використовують водно-сольові розчини, адже вони сприяють додатковому надходженню води з крові в кишківник та виділенню слизу. Також розтягнення водою стінок кишківника є стимулом для його скорочення, тож тут варто бути обачними й не перестаратися. Адже розрив кишківника при гідроколонотерапії інколи трапляється. 

У доказовій медицині клізми наповняють чистою водою, фізіологічним чи гіпертонічним розчином, ліками, барієвою "кашею". В жодному випадку не можна робити клізми з оцтом, перекисом водню, кавою, хлоркою, сечею та алкоголем!

Уляна Супрун

“Клізми – це не табу, а досить помічна і подекуди необхідна річ. Але і не панацея, не засіб омолодження чи схуднення, не буденна практика, і точно не лікувальний метод. Якщо вас турбують часті закрепи чи інші проблеми, обов'язково поговоріть про це з лікарем. Не ускладнюйте собі життя та не ризикуйте здоров'ям”.

Коротка інструкція, як правильно робити клізму проти закрепу:

Чому клізма не підходить для схуднення та детоксу?

Зі знешкодженням та виведенням ліків, стероїдних гормонів, зовнішніх токсичних сполук чудово справляються печінка, нирки та легені. Щоразу, коли людина випорожняється, з неї й так виходить те, що має вийти. 

Стосовно схуднення – у товстому кишківнику не болото і не каналізація. Там живуть бактерії, які дбають про наш добробут. І це лише за умови, що ми їмо достатньо рослинної їжі, вживаємо мало цукру і небагато жирів та не зловживаємо алкоголем. Якщо ж залити у кишківник воду з сіллю або оцет і вимити бактерії, то кілька кілограмів може піти, адже бактерій у людини багато. Але згодом вони знову розмножаться, а кілограми повернуться. Але ніхто не дасть гарантій, що відновиться саме нормофлора.

Тобто сукупність хороших бактерій, а не умовно-патогенних. Дослідження свідчать, що промивання кишківника зменшує видове різноманіття бактерій, що в нас живуть, та в нормі все має відновитися за 2 тижні. 

Можливі побічні наслідки клізми чи промивання кишківника:

Football news:

Bayern extended their record streak to 12 consecutive wins in the Champions League
Serie A clubs won 3 matches out of 4 in the opening round of The Champions League. Only Inter drew
Miranchuk made his debut for Atalanta, coming on as a substitute in the Champions League game with Midtjylland
Miranchuk scored on his debut for Atalanta, coming on as an 80th-minute substitute
Lukaku has scored 9 consecutive games in European competitions. He has 10 goals in that time
Salzburg coach: we played better and deserved to win over Lokomotiv
Zidane is about 2:3 against Shakhtar: I'm sorry for the Real Madrid players, they didn't deserve it