Ukraine

Телеканал оштрафували за трансляцію програм російського виробництва

Телеканал оштрафували за трансляцію програм російського виробництва
Фото: wikipedia.org

Національна рада з електронних засобів масової інформації (НРЕЗМІ) констатувала ряд істотних порушень в діяльності ТОВ "Перший Балтійський канал" (ПБК) і на ризькому Радіо ПІК. Про це повідомляє видання ВВ.lv.

Відзначається, що "Перший Балтійський канал" оштрафований на 9 тисяч €. У свою чергу, Радіо ПІК на - 11,5 тисячі €.

Як повідомили в НРЕЗМІ, в період з 20 березня по 5 квітня цього року "Перший Балтійський канал" без дозволу демонстрував новинні телевізійні програми, створені редакцією "Перший Канал" (РФ). Це є порушенням основних умов дозволу на мовлення, виданого ПБК. За згадане порушення НРЕЗМІ застосувала штраф в розмірі 3 тисячі €.

Також з 15 червня по 28 червня цього року "Перший Балтійський канал" не забезпечив включення європейських аудіовізуальних передач в достатньому обсязі, таким чином порушуючи європейську Директиву "Про послуги аудіовізуальних медіа" і ще ряд документів. Директива передбачає, що в програмі протягом тижня щонайменше 51% часу мовлення (крім новин, спортивних передач, розіграшів, реклами, телевізійних магазинів) повинні займати аудіовізуальні передачі, створені в ЄС. Однак НРЕЗМІ вирахувала, що в програмі "Перший Балтійський канал Латвія" в цей період часу обсяг європейських аудіовізуальних робіт склав лише 17% - 27%. За це ПБК оштрафований на 6 тисяч €.

У підсумку "Перший Балтійський канал" отримав попередження. Відповідно до Закону про електронні засоби масової інформації, якщо протягом місяця НРЕЗМІ повторно констатує порушення, дозвіл на мовлення ПБК може бути анульовано.

У свою чергу, Радіо ПІК в період часу з 17 березня по 20 березня цього року в своїх інформаційно-аналітичних дискусіях не забезпечило різноманітність думок і принцип нейтралітету, допустивши вираз тільки однієї точки зору, повідомляє НРЕЗМІ. Таким чином, на думку ради, порушений закон, і за це порушення застосовано штраф в розмірі 5,5 тисяч €.

Крім того, з 17 серпня по 27 серпня цього року в дискусійних передачах радіо НРЕЗМІ виявила ознаки прихованої передвиборчої агітації. У згаданий період часу в передачах взяли участь представники лише трьох політичних сил - "Нова Згода", "Vienoti Latvijai" і "KPV LV". За це радіо оштрафували ще на 6 тисяч €.

13 жовтня 2017 року в Україні почали діяти квоти на україномовний продукт.

Відповідно до закону, у загальному тижневому обсязі мовлення телерадіоорганізацій передачі, фільми і новини українською мовою повинні становити не менше 75% загальної тривалості медіапродукту.

Телерадіокомпанії місцевої категорії мовлення повинні транслювати не менше 60% ефіру українською.

Телекомпанії із передачами мовами корінних народів України повинні забезпечити сумарний тижневий обсяг телемовлення державною мовою і мовою корінних народів не менше 75%, при цьому 30% - українською.

Транслювати фільми і передачі, які не є власним продуктом телекомпанії, треба теж виключно державною мовою. Винятком є лише ті, які створили до 1 серпня 1991 року. Але показувати їх можна із субтитрами державною.

Football news:

Van Dijk - best Central defender of 2020, Trent-right, Robertson-left (ESPN)
Massimiliano Allegri: Ronaldo is a top player in terms of mentality. He has a new goal every year
Borussia Dortmund presented a collection with Spongebob as part of a deal with Nickelodeon
Woodward on Manchester United and trophies: there is a lot of work Ahead to achieve the stability needed
Neuer - best goaltender in 2020, Alisson-2nd, Oblak-3rd (ESPN)
Liverpool are Interested in 21-year-old Leipzig defender Konate
Niko Kovac: I'm Waiting for Golovin to return. But it might be better to wait another week or two