Ukraine

Тіхановська відповіла на запитання «Чий Крим?»

Лідер білоруської опозиції знову відповіла на питання про окупований Крим. Політик вважає, що півострів належить Україні за міжнародним законом.

«Але фактично маємо те, що маємо», сказала Тіхановська в інтерв’ю «Радіо Свобода».

Водночас, як пояснила Тіхановська, Крим належить Україні за міжнародним законом.

Зазначимо, що лідер білоруської опозиції не з першого разу відповіла на питання про Крим. Це і не дивно, адже Білорусь має хороші стосунки з державою-агресором Росією. Тож, визнати, що «братська країна» фактично окупувала частину іншої країни – це оголосити протест проти політики Путіна. Саме тому Тіхановська із самого початку була і залишається стриманою у цьому питанні. У своїх відповідях вона використовує міжнародно прийняті формулювання. Хоча спершу вона намагалася взагалі уникнути відповіді.

«Юридично Крим український, фактично – російський. І не мучте мене більше», – додала політик.

Також Тіхановська попередила, що у відповідь на насильство з боку влади білоруси можуть замість нинішніх мирних протестів вдатися до «партизанських форм боротьби».

Нагадаємо, попри масові мітинги та акції по всій країні через фальсифікацію виборів, 23 вересня Лукашенко «по-тихому» провів інавгурацію та фактично зайняв пост президента.

Україна і США, Німеччина і Словаччина офіційно не визнали Лукашенка президентом Білорусі. Польща, Чехія і Данія приєдналися до країн, які не визнають легітимність Олександра Лукашенка як президента Білорусі.

Олександр Лукашенко заявив, що його не хвилює невизнання інших країн його легітимності як президента. Він вважає це черговим ходом на підтримку протестів в Білорусі.

Football news:

Sokratis moved to Olympiacos. The former Arsenal defender has a contract until 2023
Dzeko and Fonseca did not settle the conflict, Edin works separately from the team. Roma have no offers
Lampard's sacking in the insiders: tension with Granovskaya, Abramovich's fury after Leicester, lack of communication with players
Guardiola on Lampard's departure: There are no projects. You need to win - or you will be fired
Gary Neville: We will discuss Tuchel's departure in 1.5-2 years, I am sure. This is how Chelsea works
Valery Gazzaev about his son in Siena: He's only 40, he needs to gain experience. The deputy of the State Duma Valery Gazzaev commented on the appointment of his son Vladimir as the head coach of Siena from the 4th division of Italy
Pedri about Barca: I got where I wanted to go. Learning is easier when there are good players around